Другий тиждень роботи парламенту не вразив продуктивністю

ЧЕСНО моніторить "роботу" перші три дні роботи нового парламенту.

ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ ПАРЛАМЕНТУ: ПОРУШЕННЯ ТРИВАЮТЬ

Протягом другого тижня роботи парламенту відбулося лише 1 засідання - 18 грудня, проте й воно тривало лише півтори години. Депутати встигли розглянути питання про дострокове припинення повноважень народного депутата Азарова Миколи Яновича (№1008), а також затвердили календарний план роботи 1 сесії (№1108) та порядок висвітлення роботи ВРУ (№1001).

Відповідно до календарного плану роботи 1 сесії Верховної Ради України, цього року депутати працюватимуть до 28 грудня. Наступне пленарне засідання заплановане на 25 грудня, коли, ймовірно, відбудеться розподіл комітетів. Решту часу народні обранці проведуть на засіданнях фракцій. У новому році робота у стінах Верховної Ради продовжиться з 8 січня.

ХВОРОБА НЕПЕРСОНАЛЬНОГО ГОЛОСУВАННЯ ПОШИРИЛАСЯ НА САМОВИСУВАНЦІВ

На пленарному засіданні 18 грудня кореспондент ЧЕСНО зафіксував факт порушення принципу персонального голосування з боку депутатів-самовисуванців, які приєдналися до фракції Партії регіонів. Зокрема, Олександр Герега (обраний у виборчому окрузі № 192 в Хмельницькій області) проголосував замість Ігоря Маркова (обраний у виборчому окрузі № 133 в Одеській області). Нагадаємо, як повідомляв Рух ЧЕСНО, Олександр Герега приєднався до фракції Партії регіонів попри те, що в 192 окрузі, по якому він пройшов до парламенту, ця політична сила посіла лише 3 місце у голосуванні за партійним списком.

Також аналітикам руху стало відомо про ще один факт неособистого голосування. Фотографія, що опублікована у мережі Facebook Владом Соболем (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=441744265893149&set=a.249814845086093.61020.100001727391650&type=1&theater), свідчить, що замість Геннадій Васильєва з фракції ПР голосував інший депутат. На основі інформації про розміщення народних депутатів у Верховній Раді VII скликання (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_zal_frack) можна зробити висновок, що це був його брат та колега по фракції Олександр Васильєв.

ДЕПУТАТИ ДОСІ НЕ ПРИВЧИЛИСЯ РЕЄСТРУВАТИСЯ

На ранковому пленарному засіданні 18 грудня 69 народних депутатів не зареєструвалися за допомогою електронної системи. Таким чином, реєстрацію пропустило на 7 депутатів більше, ніж на попередньому пленарному засіданні. Серед тих, хто не пройшов передбачену законом процедуру реєстрації за допомогою електронної системи, 32 депутати - входять до складу фракції Партії регіонів, 28 нардепів - з фракції «Батьківщина», 2 - з фракції УДАР, та по одному народному депутату з фракцій ВО «Свобода» та Компартії. 5 нардепів, що «забули» зареєструватись не належать до складу жодної фракції.

У фракції Партії регіонів на засіданнях ВР письмово не реєструвались 18 депутатів з 209 (8,6%), серед яких восьмеро є прогульниками вечірнього засідання 12 грудня (Сергій Брайко, Юрій Іванющенко, Сергій Клюєв, Борис Колесников, Артем Семенюк, Сергій Тігіпко, Геннадій Федоряк та Іван Фурсін), тобто з’явились в парламенті лише один раз – на прийнятті присяги.

У фракції партії ВО «Батьківщина» письмово не зареєструвались 15 депутатів з 99 (15%), серед яких троє - Олександр Турчинов, Арсен Аваков та Леонід Ємець - ігнорують письмову реєстрацію повторно, тобто, попри їх фактичне перебування у залі засідань, формально вони були присутні у ВР лише на прийнятті присяги.

Фракції «УДАР» та ВО «Свобода» продемонстрували зразок дисциплінованості і зареєструвались письмово у повному складі. Варто відзначити, що ці фракції тримають вказану планку ще з початку роботи парламенту 7 скликання, тобто з 12 грудня.

Компартія недорахувалась двох депутатів – свого лідера Петра Симоненка та Олександра Голуба, при чому лідер комуністів вже вдруге пропускає письмову реєстрацію.

З позафракційних депутатів письмово не реєструвалися лише Віктор Балога, Петро Порошенко, Костянтин Жеваго, та Андрій Табалов (4 з 27 позафракційних, 14,8%).

Загалом, 18 грудня найбільшим порушником вимоги закону щодо письмової реєстрації у відсотковому вираженні стала фракція ВО «Батьківщина» - 15% незареєстрованих.

В абсолютному вимірі найбільше депутатів, що не зареєструвалися письмово, виявилося серед представників фракції Партії регіонів – 18 осіб, з них 8 осіб – не зареєструвалися на більш ніжн одному засіданні.

Нагадаємо, що згідно з ч.4 ст. 26 закону «Про регламент Верховної Ради України», «дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради».

ЧЕСНО

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]