На Волині проаналізували кандидатів до місцевої облради

Фото: На Волині проаналізували кандидатів до місцевої облради

У Луцьку презентували експертний аналіз кандидатів у депутати до Волинської обласної ради.

13 лютого 2013 року відбувся круглий стіл на тему «Проміжні вибори до Волинської обласної ради», організований Волинською регіональною платформою Громадського руху ЧЕСНО й Центром Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.

Проміжні вибори у Волинську обласну раду призначені на 17 лютого 2013 року у зв’язку з тим, що два депутати-мажоритарники були обрані до Верховної Ради. Виборці обиратимуть депутатів у двох одномандатних мажоритарних виборчих округах: № 29, що в Турійському районі, та № 37, що в місті Луцьку.

Голова ВОГО «Фонд місцевого розвитку», керівник Волинської платформи Руху ЧЕСНО Петро Верзун розповів, що назвати тих, хто виграє вибори, зараз складно, тому інтрига є.

«Найбільшою небезпекою цих виборів є низька явка виборців. Виборець повинен голосувати не серцем, а розумом. Цю тезу ми хочемо донести насамперед до виборців. Одне з наших стратегічних завдань – це залучити виборців до участі. Тому, що при малій явці можливі моменти зловживання на виборах. Ми не зможемо побудувати чесної політики, не будучи чесними одні перед одними. Проконсультувавшись з колегами в Києві, вибори до обласної ради ми будемо моніторити», - сказав Петро Верзун.

«Можливо, спеціально людям нав’язують думку, що вибори – це не цікаво. І тоді 15 відсотків виборців може прийти на вибори», - додав він.

Виконавчий директор Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Шелеп розповів, що всі кандидати, які хотіли балотуватися, отримали цю можливість. Він зауважив, що значна частина кандидатів у депутати мала різну мотивацію на нинішніх виборах. Не всі кандидати йшли на вибори, аби здобути перемогу: одні взяли участь у виборах для перевірки власних сил, інші – технічні кандидати. Цікаво, що чимало кандидатів в депутати відмовились від участі у виборах. Зокрема, по 29 виборчому округу (Турійський район) обласна виборча комісія зареєструвала 14 кандидатів, 10 з них відмовились від участі. По 37 виборчому округу (м. Луцьк) – 8 кандидатів було зареєстровано, один з них відмовився від виборчих перегонів.

Також є суттєві проблеми у ДВК. Наприклад, хоча мало партій взяло участь у виборчому процесі, однак лише вони мали право вносити кандидатури в ДВК.

На думку Михайла Шелепа, основна боротьба відбуватиметься в Луцьку між Святославом Боруцьким від ВО «Свобода» та Олександром Лазорком, висунутим партією «УДАР». А в Турійському районі – між Валерієм Міщуком з політичної партії «Фронт змін» та Романом Микитюком від Партії регіонів.

«Також деякі кандидати використовують тему благодійництва. Наприклад, дружина пана Микитюка активно займається благодійністю. Кандидати в депутати агітацію розміщують, де тільки можна придумати, а не де передбачено законом та рішенням органів місцевого самоврядування», - зауважив Михайло Шелеп.

Голова Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход презентував аналіз кандидатів відповідно до критеріїв Громадського руху ЧЕСНО. Кандидатів в депутати оцінювали за 6 критеріями, які використовували на парламентських виборах 2012 року: відсутність фактів порушення прав і свобод людини, незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців, непричетність до корупційних дій, відповідність задекларованих доходів та майна способу життя, особисте голосування, відвідання не менше 75% засідань ради. Але два останні пункти не враховувались при оцінці кандидатів, аби всі були на рівних умовах. Михайло Наход розповів, що Рух ЧЕСНО позитивно вплинув на якісний склад теперішніх кандидатів у депутати.

«Наша попередня діяльність мала вплив на процес висування кандидатів. Адже більшість з кандидатів, які висунулись на цих виборах, є доброчесними відповідно до критеріїв. Фактів про значні порушення нам знайти не вдалося», - зазначив Михайло Наход


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]