Лише 19 народних депутатів Верховної Ради відмовилися від матеріальної допомоги. Про це повідомила прес-служба Апарату ВР на запит українських ЗМІ.
"Станом на 16 липня 2013 року матеріальну допомогу отримали 406 народних депутатів України, із них матеріальну допомогу 36 народних депутатів, відповідно до їх письмових заяв, було перераховано в благодійний фонд. Від нарахування матеріальної допомоги відмовились 19 народних депутатів", - йдеться у відповіді на запит.
"Згідно з частиною восьмою статті 20 закону "Про статус народного депутата України" кожному народному депутату надається щорічна оплачувана відпустка з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної заробітної плати", – уточнили в Раді.
Водночас в апараті не повідомили про суму матеріальної допомоги, яку отримали депутати, та які з них відмовилися від цих коштів.
Крім цього, як зазначили у парламенті, заробітна плата народного депутата-члена комітету становить 17 тисяч 425 гривень.
"У цю суму входить посадовий оклад – 6 тисяч 109 гривень, надбавка за ранг державного службовця - 160 гривень, надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність праці - у розмірі 100% посадового окладу та надбавки за ранг державного службовця, премія – у розмірі 80% посадового окладу", – зазначає апарат ВР.
При цьому в Раді уточнили, що із 1 вересня 2005 року розмір заробітної плати народного депутата України не змінювався.
Однак, у ВР не повідомили, чи відрізняється зарплата голови комітету Ради чи депутата, котрий не входить до жодного комітету.
Як відомо, фракція "Удар" у Верховній Раді прийняла одностайне рішення перерахувати кошти, які надаються депутатам на оздоровлення, на лікування важкохворих дітей.
Поділитись