19 липня Рух ЧЕСНО за юридичної підтримки Інституту Медіа Права подав позов до Апарату Верховної Ради України з приводу відмови у наданні декларацій на звернення учасників руху ЧЕСНО.
Позивач – керівник аналітичної команди ЧЕСНО Віктор Таран, директор Центру політичних студій та аналітики, у квітні поточного року звернувся до Апарату парламенту із запитом щодо надання декларацій шести народних депутатів України: голів депутатських фракцій та Голови Верховної Ради України.
Апарат ВРУ, порушуючи чинне законодавство, не надав декларації, мотивуючи відмову конфіденційністю інформації про народних депутатів. Натомість, за Законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання і протидії корупції» декларації парламентарів не лише повинні надаватися на запити, а й підлягають публікації в офіційних друкованих виданнях.
Нагадаємо, згідно законодавству, депутати мали подати декларації до Апарату Верховної Ради до 1 квітня. Протягом 30 днів після подання декларації мали бути опубліковані в офіційних виданнях парламенту. Проте, станом на 26 квітня рух ЧЕСНО виявив тільки 153 з 444 декларацій парламентарів у публічних джерелах: у щотижневому віснику Верховної Ради «Голос України» було опубліковано 100 декларацій, на персональних сторінках народних депутатів на сайті ВРУ - 18 декларацій, на особистих сайтах депутатів - 13, у інших засобах масової інформації або соцмережах ще 15 парламентарів оприлюднили дані про доходи та майно.
Поділитись