ЧЕСНО підтримує заяву Руху “Стоп цензурі!” щодо загроз для доступу до публічної інформації

Учасники руху ЧЕСНО підтримують занепокоєння журналістської спільноти у звязку із можливістю ухвалення закону, що ускладнює доступ громадськості до публічної інформації. 

Також ЧЕСНО хоче привернути увагу до таких фактів, що стосуються авторів законопроекту регіоналів Іштвана ГайдошаОлега Парасківа і Володимира Олійника.

-  Жоден з авторів законопроекту не надав автобіографію у відповідь на звернення ЧЕСНО.

- Жоден з авторів законопроекту не відповів на звернення ЧЕСНО щодо комерційних інтересів народного депутата чи його родини.

- Жоден з авторів законопроекту не відзвітував за кошти на здійснення депутатських повноважень.

- Тільки один депутат - Іштван Гайдош - надав список помічників.

- Тільки один депутат - Володимир Олійник - оприлюднив декларацію за 2012 рік. 

- Олег Парасків не надав відповіді на жодне зі звернень ЧЕСНО.

- Жоден з депутатів не надав відповіді більш ніж на одне звернення.

- Лише один депутат - Іштван Гайдош - повідомив адреси своїх громадських приймалень.

 

ЗАЯВА

Журналісти занепокоєні можливістю ухвалення законопроекту, який погіршить законодавство у сфері доступу.

20 вересня народні депутати України, члени фракцій «Батьківщина» та «Партії регіонів» зареєстрували законопроект №3301 про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації», за ухвалення якого протягом тривалого часу боролись громадські активісти та журналісти.

Пізніше один з ініціаторів проекту – депутат Валентин Королюк з «Батьківщини» – оголосив про відкликання свого підпису.

Цей законопроект містить положення, які суттєво обмежать право на доступ до публічної інформації. Ним, зокрема, пропонується визнати конфіденційною будь-яку інформацію про фізичну особу; звузити вимоги щодо оприлюднення проектів актів – виключити всі індивідуальні акти органів місцевого самоврядування (що означатиме, що проекти найбільш корупційних рішень – про виділення землі, розпорядження коштами чи іншим майном тощо – не будуть оприлюднюватися); позбавити запитувачів інформації права особисто робити фотографії, ксерокопії та цифрові копії державних документів.

Також законопроект значно розширює коло підстав для відмови в наданні інформації, що суттєво обмежить права запитувачів і створить додаткові можливості для свавільного обмеження доступу до суспільно важливої інформації.

Проект також містить цілу низку інших змін, які ускладнять на практиці процедуру доступу до інформації.

Ми, журналісти, учасники Руху «Стоп цензурі!», закликаємо авторів законопроекту №3301 Іштвана Гайдоша, Олега Парасківа та Володимира Олійника  відкликати цей регресивний проект закону!

Ми вкотре закликаємо всіх народних депутатів України якнайшвидше ухвалити у другому читанні та в цілому проект Закону №0947, який украй необхідний для повноцінної реалізації Закону про доступ до публічної інформації.

Також члени Руху «Стоп цензурі!» вважають неприйнятною озвучену депутатами від «Партії регіонів» ініціативу щодо обнесення склом ложі преси у залі засідання, що унеможливить журналістський контроль за персональним голосуванням народних обранців.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]