Законопроект 0947 - у порядку денному Верховної Ради України

Завдяки зусиллям громадськості законопроект 0947, який розширює доступ до публічної інформації, включено до порядку денного Верховної Ради.

Як відомо, вчора  біля приміщення комітетів Верховної Ради України журналісти та громадські активісти провели акцію з вимогою ухвалити законопроект 0947.

Рух ЧЕСНО продовжує пильно стежити за розглядом документу. Так, один із провідних депутатів фракції ПР у кулуарах повідомив кореспонденту ЧЕСНО,  що законопроект 0947 стоїть у порядку денному одним з останніх, і його нібито не встигнуть розглянути.

Нагадаємо Рух ЧЕСНО підтримує заяву українських громадських організацій та журналістів із вимогою ухвалення законопроекту №0947, який розширює доступ до інформації.

Законопроект 0947 був розроблений громадськими експертами у травні 2011 року, внесений на розгляд парламенту Урядом у травні 2012 року та прийнятий у першому читанні у вересні 2012 року. Він передбачає внесення змін до 4 кодексів та 53 законів України з метою приведення їх у відповідність до нових інформаційних законів, що набули чинності в травні 2011 року (Закон про доступ до публічної інформації та Закон про інформацію). Законопроект був доопрацьований у липні 2013 р. до другого читання профільним комітетом Верховної Ради на підставі пропозицій народних депутатів, які представляють майже всі парламентські фракції.

На підтримку відповідного законопроекту неодноразово висловлювалисяукраїнські громадські організації, а також провідні міжнародні організації у сфері протидії корупції та свободи інформації.

Водночас, попри готовність законопроекту до остаточного схвалення, його розгляд штучно затягується. Законопроект був двічі знятий з розгляду пленарного засідання Верховної Ради без жодного пояснення після попереднього узгодження на погоджувальній раді (4 липня та 4 вересня цього року). Так само із незрозумілих причин законопроект не був включений в порядок денний кількох пленарних тижнів у вересні-жовтні.

Законопроект 0947 слід розглядати як важливу складову виконання вимог ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Законопроект, зокрема, містить такі положення, які важливі в аспекті стандартів ЄС:

- внесення змін до Закону “Про захист персональних даних” з метою забезпечення адекватного захисту приватності з урахуванням права на доступ до інформації, зокрема, усунення перешкод для доступу до суспільно важливої інформації про  публічних службовців – це відповідає Плану дій з візової лібералізації та звітам Європейської Комісії щодо впровадження його законодавчої стадії;

- внесення змін до Закону “Про здійснення державних закупівель” з метою підвищення прозорості інформації про державні закупівлі – вимагається відповідно до рекомендацій ГРЕКО у частині боротьби з корупцією, які є частиною т. зв. “списку Фюле” та Плану дій з візової лібералізації;

- внесення змін до Закону “Про засади запобігання та протидії корупції” з метою обов’язкового оприлюднення декларацій про доходи і майно вищих посадових осіб на веб-сайтах органів влади – частина вимог щодо запобігання корупції шляхом створення дієвої системи декларування доходів службовців, яка передбачена Планом дій з візової лібералізації та вимогами щодо підписання Угоди про асоціацію;

- внесення змін до низки інших законодавчих актів, які сприятимуть посиленню відкритості органів влади, запобіганню корупції та доступу до суспільно важливої інформації (у частині генеральних планів, доступу до засідань та документів місцевих рад, інформації про приватизацію та державної статистики тощо).

 

 

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]