Верховна Рада позбавила депутатського мандату частину сумісників

17 березня ВРУ проголосувала постанови про позбавлення депутатських повноважень 8 народних депутатів, які були призначені на інші посади. Проте у Верховній Раді досі лишаються щонайменше 6 сумісників.

Сьогодні Верховна Рада позбавила депутатських повноважень  частину з призначених на інші посади народних обранців. Депутатами перестали бути в.о. голови МВС Арсен Аваков, міністр інфраструктури Максим Бурбак, міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова, міністр юстиції Павло Петренко. Також офіційно склали мандат в.о. генерального прокурора Олег Махніцький, голова СБУ Валентин Наливайченко, секретар РНБО Андрій Парубій та губернатор Тернопільської області Олег Сиротюк.

Проте частина народних депутатів лишається сумісниками. Зокрема, досі не склали мандат перший віце-прем’єр Віталій Ярема, четверо губернаторів – Ірина Сех, Валерій Одарченко, Валерій Лунченко, Володимир Шульга – та голова КМДА Володимир Бондаренко.

За законом лави ВО «Батьківщина» незабаром мають поповнити Олег Шевчук, Леонід  Макул, Олена Ледовських, Ігор Гринів та Олександр Чубатенко.  Замість свободівських списочників Олега Махніцького та Олега Сиротюка до ВРУ увійдуть наступні за партійним списком кандидати – Тарас Осауленко та Маркіян Лопачак. «Ударівця» Валентина Наливайченка замінить Анатолій Ревенко.

Для заміни обраних в одномандатних округах депутатів необхідно проводити повторні вибори. Але призначені на посади мажоритарники не поспішають складати мандати. З моменту обрання Олександра Турчинова спікером це зробив тільки "свободівець" Олександр Сич.

Рух «ЧЕСНО» продовжує моніторинг «доброчесності» парламенту та нагадує народним депутатам, що, згідно з ст. 78 Конституції України народний депутат не може перебувати на державній службі. Всі сумісники мають або піти зі своїх нових посад, або написати заяву про складення депутатських повноважень.
 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]