Апарат Верховної Ради порушує вимоги антикорупційного законодавства щодо публікації декларацій парламентарів. Рух ЧЕСНО підтримує підготовлену Інститутом Медіа Права скаргу до Генеральної прокуратури України про притягнення до відповідальності посадових осіб Апарату ВРУ.
Згідно законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання і протидії корупції» декларації парламентарів не лише повинні надаватися на запити, а й підлягають обов’язковій публікації в офіційних друкованих виданнях. Декларації мали бути подані народними депутатами України за місцем роботи (до Апарату Верховної Ради України) не пізніше 1 квітня 2014 року, а отже термін опублікування декларацій скінчився 30 квітня 2014 року. На жаль, законодавчі вимоги щодо публікації декларацій не виконуються належним чином. На сучасний момент Апарат Верховної Ради України опублікував лише невелику кількість декларації народних депутатів і продовжує відмовляти у наданні відомостей з декларацій, посилаючись на необхідність отримання згоди від депутата на поширення такої інформації.
Варто відзначити певні позитивні зрушення. Так, 13 травня 2014 р. за юридичного супроводу Інституту Медіа Права було отримане рішення суду у справі за позовом Оксани Коваленко проти Апарату Верховної Ради України. Позивачка звернулася до Апарату Парламенту із запитом надати їй інформацію про те, в якому номері офіційного друкованого видання були оприлюднені відомості з декларації народного депутата Олександра Єфремова або надати адресу Інтернет-сторінки, де вони були розміщені. Відмова Апарату ВРУ надати цю інформацію була успішно оскаржена в суді.
Інститут Медіа Права підготував скаргу до Генеральної прокуратури України про притягнення до відповідальності посадових осіб Апарату ВРУ за порушення вимог антикорупційного законодавства та законодавства про доступ до інформації. Це стимулюватиме органи влади усіх рівнів публікувати декларації державних службовців максимально повно і своєчасно.
Поділитись