В умовах, коли дочасні парламентські вибори підтримує близько 70% населення, а сам механізм розпуску діючої Верховної Ради було запущено 24 липня шляхом розпаду Парламентської коаліції, постає нагальна потреба оновлення виборчого законодавства.
На підтримку цієї ініціативи 30 липня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг представників ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ (Ганна Гопко,¬ Реанімаційний Пакет Реформ; Світлана Заліщук, рух Чесно; Світлана Конончук, Український незалежний центр політичних досліджень). Експерти презентували вимоги громадськості щодо змін виборчого законодавства, які зможуть дати нову якість українського парламентаризму та закладуть основи до функціонування оновленої Верховної Ради:
- пропорційна система з відкритими регіональними списками;
- зниження прохідного бар’єру до 3%;
- прозоре фінансування виборчих кампаній;
- невідворотність покарання за злочини проти виборчих прав.
«Нам потрібно зруйнувати політичні монополії. Саме вибори за відкритими списками стануть інструментом формування нової політичної еліти, яка буде працювати на розбудову України» – зазначає Світлана Заліщук, Рух «Чесно».
Експерти наголошують, що на розгляді у ВР вже є мінімум один законопроект, який корелює з вимогами громадськості – #4906-1. Представники РПР закликають народних обранців не лише публічно декларувати підримку виборів за відкритими списками, як це роблять депутати колишньої парламентської коаліції під час телеефірів, але також і на ділі продемонструвати політичну волю і прийняти Нові виборчі Правила.
«Від цього парламенту за 5 місяців роботи після втечі Януковича ми добилися ухвалення лише 11 реформаторських законів – це неприпустимо мало. Тому ми вимагаємо перевиборів за новими правилами. Саме нові правила дозволять новим політичним силам, які проросли крізь асфальт Майдану, пройти до Верховної Ради і почати реформувати країну» – зазначає Ганна Гопко, Реанімаційний Пакет Реформ.
Представники Реанімаційного Пакету Реформ також закликали всіх небайдужих громадян прийти під стіни Парламенту 31 липня і вимагати ухвалення нового виборчого законодавства.
Поділитись