Комуністична партія України на позачергових парламентських виборах 2014 року висунула список із 205 кандидатів у народні депутати.
З них 12 кандидатів голосували за закони 16 січня, відомі як «закони про диктатуру», в тому числі очільник партії та перший номер списку Петро Симоненко. Крім партійного лідера, за закони голосували: Адам Мартинюк, Петро Цибенко, Ігор Алексєєв, Сергій Гордієнко, Євген Мармазов, Спірідон Кілінкаров, Ірина Спіріна, Володимир Бідьовка, Ольга Михайленко, Ольга Левченко та Омелян Парубок. Варто відзначити, що всі згадані кандидати посідають місця у першій 40-ці списку.
Також щонайменше четверо кандидатів з першої 20-ки списку є фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань: Адам Мартинюк, Катерина Самойлик, Євген Мармазов та Алла Александровська.
Адам Мартинюк: http://2012.chesno.org/deputies/meter/person/13/ (Напередодні виборів народних депутатів в 2012 році ЗМІ повідомляли про ймовірне висування кандидатури Адама Мартинюка в одному з одномандатних округів на території Волинської області. При цьому з початку 2012 року Мартинюк Адам Іванович за кошти держбюждету регулярно відвідував Волинську область з робочими поїздками, маршрут яких включав райони згаданого ондомандатного округу Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський, Маневицький райони Волинської області.)
Катерина Самойлик: http://2012.chesno.org/deputies/meter/person/96/ (20 жовтня 2009 року було створено Тимчасову слідчу комісію ВР України з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями в розбещенні дітей у Міжнародному дитячому центрі "Артек". Цю Тимчасову слідчу комісію очолила народний депутат Самойлик Катерина Семенівна. Раніше, у квітні 2009 року Генеральний прокурор України призначив на посаду прокурора м. Ялти сина народного депутата Самойлик К.С. Діяльність прокурора м. Ялти включала участь у розслідуванні зазначеної справи та можливість впливу на це розслідування. Таким чином, можна зробити оцінку, що виконуючи обов'язки голови зазначеної Тимчасової слідчої комісії народний депутат Самойлик Катерина Семенівна мала конфлікт особистих інтересів з публічним інтересом у безсторонньому розслідуванні обставин зазначеної справи, який міг вплинути на роботу ТСК.)
Євген Мармазов: http://2012.chesno.org/deputies/meter/person/11/ (згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 червня 2010 р. в Міністерстві економіки було створено нову посаду заступника міністра та призначено на неї Василя Мармазова, сина народного депутата Мармазова Євгена Васильовича. Василь Мармазов здобув юридичну освіту, а до нового призначення працював заступником міністра внутрішніх справ, як вказано на сайті dovidka.ua. Згодом, як повідомляла "Українська правда", Василя Мармазова було призначено надзвичайним і повноважним послом України в Республіці Корея, хоча ніщо в його офіційній біографії не вказує на значну компетентність у міжнародних відносинах та у питаннях Східної Азії.) та http://1tv.com.ua/uk/video/program/shemy/2014/08/01/8771 (Мармазов підозрюється у фальсифікації рішення очолюваної ним комісії, що в оригіналі передбачало передачу майна радянських кримських санаторіїв у державну власність України. Після анексії півострова держава безповоротно втратила власності на 1 млрд гривень.)
Алла Александровська: http://2012.chesno.org/deputies/meter/person/2/ (У червні 2007 року ЗМІ повідомляли про спробу народного депутата України Александровської Алли Олександрівни у розпал корпоративного конфлікту провести на територію ВАТ «Турбоатом» представників групи «Енергетичний стандарт», яку пов’язують з Григоришиним К. Генеральний директор ВАТ «Турбоатом» Субботин В. звинувачував народного депутата Александровську Аллу Олександрівну у спробі рейдерського захоплення підприємства в інтересах фінансово-промислової групи Григоришина К. Телеканал АТН повідомляв про те, що помічник Александровської Алли Олександрівни Кортка А. опротестовувала у суді призначення Субботина В. виконуючим обов'язки Генерального директора ВАТ «Турбоатом», що може свідчити про існування домовленостей між народним депутатом та окремими фінансово-промисловими групами.)
Крім того, шестеро кандидатів зі списку помічені в порушенні вимоги персонального голосування у парламенті: Петро Цибенко, Євген Мармазов, Спірідон Кілінкаров, Ірина Спіріна, Ольга Михайленко та Омелян Парубок.
Поділитись