Партія «Батьківщина» на позачергових парламентських виборах висунула список із 212 кандидатів у депутати, із яким можна ознайомитись на сайті ЦВК.
Жоден з кандидатів за списком "Батьківщини" не голосував за "диктаторський закон" 16 січня. У списку також наявні представники молодих політичних сил. Рух ЧЕСНО вітає такий крок партії.
Разом із тим, у списку наявні 5 фігурантів журналістських антикорупційних розслідувань.
Тимошенко Юлія Володимирівна, 2 номер списку
У 1995-1997 Ю.Тимошенко очолювала компанію Єдині Енергетичні Системи України, що була основним імпортером газу до країни. За часів прем"єрства Павла Лазаренка компанія отримувала його неофіційну підтримку, свідченням чого, на думку журналіста С.Лещенка, могли бути грошові перекази, які, за даними розслідувань органів прокуратури США, здійснювалися офшорними компаніями Тимошенко на рахунки Павла Лазаренка у Швейцарії.
У вересні 2009 року Рахункова палата звинуватила Тимошенко Юлію Володимирівну та Турчинова Олександра Валентиновича у створенні передумов корупції. Зокрема, згідно з повідомленням Рахункової палати, за протокольними дорученнями прем’єр-міністра Тимошенко та першого віце-прем’єра Турчинова за неконкурентною процедурою було проведено державних закупівель загальною сумою більше 52 млрд грн.
В рамках урядової програми із забезпечення сільських регіонів автомобілями швидкої допомоги були закуплені автомобілі Opel Combo, що не відповідали стандартам ДСТУ і були незаконно ввезені як медичні спецзасоби без сплати податку, через що держава втратила 9 млн грн митних платежів. Написи на швидких - "Програма уряду Юлії Тимошенко" свідчить про те, що закупівля була використана задля отримання неналежної переваги у передвиборчих перегонах за президентське крісло.
http://www.pravda.com.ua/articles/2012/11/14/6977440/
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/12/17/5687166/
http://www.ac-rada.gov.ua/control/main/uk/publish/article/1522757
Абдуллін Олександр Рафкатович, 17 номер списку
За матеріалом газети "Деловая столица", 21 жовтня 2004 року Абдуллін Олександр Рафкатович рішенням Київської міської ради отримав в особисте користування земельну ділянку розміром 2,7 га, що була розташована на землях будинку відпочинку "Пуща-Водиця", котрий належав Державному управлінню справами.
Як повідомляло Інтернет-видання "Українська правда", 27 січня 2005 року, після порушення Генеральною прокураторою України кримінальної справи за фактом безгосподарного використання земель лісового фонду в Пущі-Водиці, Київрада призупинила своє попереднє рішення про передачу земельних ділянок, а 30 травня 2005 року Шевченківський суд міста Києва рішення Київради про відчуження земель у Пущі-Водиці визнав незаконним.
http://2012.chesno.org/meter/person/1/
http://www.dsnews.ua/politics/art16455
http://www.pravda.com.ua/news/2005/01/26/3006511/
Бондарєв Костянтин, 22 номер списку
У грудні 2008 р. речниця СБУ Марина Остапенко заявила про спробу народного депутата Костянтина Бондарєва втрутитися у роботу слідчо-оперативної групи. За словами речниці, СБУ й Генеральна прокуратура розкрили угруповання, що спеціалізувалося на незаконному відшкодуванні ПДВ, шахрайстві, контрабанді. Підозрювані в організації цього угруповання начебто налагодили корупційні зв'язки з деякими співробітниками правоохоронних органів Одеського регіону, а також депутатами Верховної Ради.
http://ukr.pravda.com.ua/news/2008/12/9/3630429/
Олег Радковський, 39 номер списку
За повідомленням агентства УНІАН, заступник голови СБУ Тиберій Дурдинець звинуватив Олега Радковського у причетності народного компанія депутата Олега Радковського до контрабандної діяльності. За його словами, СБУ задокументувала та припинила протиправну діяльність організованого злочинного угруповання, відомого як «Береги». У зв’язку з цим в офісі холдингу «Берег-груп», почесним президентом якого був Олег Радковський, було проведено обшук.
Наступного дня після поширення інформації у ЗМІ Олег Радковський офіційно висловив обурення заявою Дурдинця і заявив, що «вони не відповідають дійсності» та «є лише черговим епізодом кампанії з дискредитації» його, як члена фракції БЮТ та холдингу «Берег-груп». Натомість, як раніше заявляв Тиберій Дурдинець, нардеп уже спрямовував відповідне звернення до Генпрокуратури, яка не виявила жодних порушень у діях СБУ.
http://www.unian.net/politics/160918-rukovodstvo-sbu-nazvalo-poimenno-korruptsionerov-iz-vr.html
Олег Лукашук, 50 номер списку
Лукашук Олег Григорович, як стверджувалось у ЗМІ, активно лобіював прийняття закону про державні закупівлі, яким передбачалось створення Тендерної палати України. У 2005-2006 роках він обіймав посаду віце-президента цього органу. Згідно із оціночним звітом Групи держав-членів Ради Європи проти корупції (GRECO) 2007 р., "народні депутати України мають вплив на всі ці органи, і більше того, Тендерна палата є неурядовою організацією, яка не підпадає під вимоги контролю і прозорості, що застосовуються до державних органів".
http://www.coe.int/t/dghl/cooperation/economiccrime/corruption/projects/upac/GRECO_Ukr.pdf
http://gazeta.dt.ua/ECONOMICS/i_tri_dni_na_rozgrabuvannya_mista.html
За наслідками розгляду апеляції рух ЧЕСНО зняв оцінку Андрія Кожем'якіна, Андрія Сенченка та Богдана Руслана як фігурантів журналістських антикорупційних розслідувань.
Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину, а робить оцінку кандидатів на підставі даних антикорупційних розслідувань, оприлюднених у відкритих загальнодоступних джерелах. Таке оціночне судження може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів. З принципами оцінки (методологією) кампанії «ЧЕСНА Рада 2014» можна ознайомитися тут.
Поділитись