Партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна" на позачергових парламентських виборах 2014 року висунула список із 201 кандидата. Зі списком можна ознайомитись на сайті ЦВК.
У списку партії фігурують 11 кандидатів, що голосували за закон 16 січня: Сергій Тігіпко (№1), Світлана Фабрикант (№3), Лариса Мельничук (№7), Олександр Волков (№9), Олег Шаблатович (№10), Таріел Васадзе (№11), Микола Джига (№14), Василь Поляков (№17), Геннадій Федоряк (№21), Юрій Крук (№30), Володимир Макеєнко (№31).
Крім того, у списку партії нараховується 9 фігурантів журналістських антикорупційних розслідувань.
Тігіпко Сергій Леонідович, 1 номер списку
Міністерство праці та соціальної політики, очолюване заступником голови Партії Регіонів Тігіпком Сергієм Леонідовичем, створило 12 тис. робочих місць для "соціальних працівників". Утім, частина з опитаних журналістами телеканалу соціальних працівників визнали, що їхнім основним завданням є агітація за Партію регіонів.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Сергія Тігіпка до корупційних дій, а саме до зловживання владою.
http://2012.chesno.org/meter/person/782
http://oporaua.org/news/1544-administratyvnyj-resurs-zagroza-chesnym-vyboram
http://comments.ua/life/344994-regionali-byudzhetnie-sredstva.html
http://oporaua.org/news/2264-tigipko-zlovzhyvaje-partijnoju-prynalezhnistju
Хорошковський Валерій Іванович, 2 номер списку
За повідомленнями ЗМІ, Валерій Хорошковський пов’язаний із компанією «РосУкрЕнерго», 45 % якої належать Дмитру Фірташу. Сам п. Хорошковський визнавав, що із Дмитром Фірташем їх пов’язували дружні стосунки. В 2010 році, коли Валерій Хорошковський обіймав посаду голови СБУ, було затримано екс-голову Митної служби України Анатолія Макаренка. Затриманому інкримінували розмитнення газу, на який претендувала компанія «РосУкрЕнерго». Затримання відбулося до офіційного визнання урядом України рішення Стокгольмського арбітражу, ухваленого на користь компанії «РосУкрЕнерго».
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Валерія Хорошковського до корупційних дій, а саме до зловживання владою.
http://www.pravda.com.ua/rus/news/2013/02/28/6984524/
http://glavcom.ua/articles/1161.html
Гуржос Вадим Миколайович, 8-й номер списку
27 квітня 2010 року київською транспортною прокуратурою було порушено кримінальну справу щодо голови Державної служби автомобільних доріг України Вадима Гуржоса за фактом перевищення влади та службових повноважень. Фігурантом цієї справи також був Валерій Вощевський, на той час голова ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»». Гуржос та Вощевський поставили підпис під інструкцією про передачу майна ДП «ДРБУ №100» приватній компанії ЗАТ «ДРБУ №100». За оцінками транспортної прокуратури, ця дія була незаконною, і факт передачі власності державного підприємства у приватні руки завдав державі збитків на 12,78 млн грн. У вересні 2010 року п. Гуржоса, утім, було виправдано, оскільки суд не виявив в його діях складу злочину.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Вадима Гуржоса до корупційних дій, а саме до перевищення влади та службових повноважень.
http://delo.ua/ukraine/vadim-gurzhos-do-sih-v-begah-142564/
http://delo.ua/ukraine/sud-opravdal-gurzhosa-144745/
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9381313
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9351231
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/11014121
Волков Олександр Анатолійович, 9-й номер писку
Олександр Волков, який в 2014 році обіймав посаду голови Федераціїї баскетболу Україні, займався підготовкою до турніру Євробаскет-2015. В рамках піготовки здійснювалось будівництво спортивного комплексу «Київ-Арена». Забудовником стала компанія «ДеВіжн», що належить Дмитру Буряку, якого пов’язують із Олександром Волковим. Як повідомляло видання «Дзеркало тижня», компанії-забудовнику було запропоновано пільгові умови: 75% вартості робіт складатиме державний кредит, а кошторис визначає лише виконавець робіт. Також для спортивного комплексу «Київ-Арена» було обрано місце, що не відповідає міжнародній практиці розташування спортивних майданчиків. За інформацією видання, врешті «Укрміськбудекспертиза» відкликала нібито сфальсифіковану експертизу проекту, на підставі якої і був виданий ордер на будівництво арени, що може свідчити про причетність Олександра Волкова до корупційного правопорушення, пов'язаного із зловживанням службовим становищем.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Олександра Волкова до корупційних дій, а саме до зловживання владою та ухвалення рішення за умову конфлікт інтересів.
Джига Микола Васильович, 14 номер списку
Відповідно до інформації ресурсу "Українська правда", за наказом Миколи Васильовича Джиги нібито були вилучені матеріали про приватизацію Віктором Януковичем урядової резиденції "Межигір'я". Віктор Янукович взяв у оренду ділянку на території "Межигір'я" в 2009 році. Однак ціна землі так і не була з'ясована, оскільки документи про оренду даної земельної ділянки зникли з Вишгородської адміністрації після оголошеного тодішнім прем'єром Тимошенко наміру оскаржити відчуження "Межигір'я".
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Миколи Джиги до корупційних дій, а саме до зловживання владою.
.http://2012.chesno.org/meter/person/1338/
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/3/5102989/
Піскун Святослав Михайлович, 16-й номер списку
За інформацією "Української правди", у жовтні 2003 року Святослава Піскуна за наказом колишнього Президента України Леоніда Даниловича Кучми було звільнено з посади Генерального прокурора України за порушення законодавства та вчинення ряду безчесних вчинків з використанням службового становища в особистих цілях. Також ЗМІ повідомляли, що Генеральний прокурор Піскун Святослав Михайлович сприяв бізнесу своїх родичів.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Святослава Піскуна до корупційних дій, а саме до зловживання владою.
http://2012.chesno.org/meter/person/67/
Кузяра Сергій Володимирович, 25-й номер списку
За інформацією Forbes.ua, Сергій Кузяра причетний до бізнесу Олександра Януковича – наприкінці 2011 р. він нібито стає одним із топ-менеджерів сина тодішнього президента. Із травня 2012 р., як повідомляють «Наші гроші», компанія «Продакс», засновником якої є п. Кузяра, починає стабільно вигравати тендери у вугільній промисловості. Закупівлі завжди проходили за однією схемою з єдиними конкурентом, у ролі якого виступала інша ймовірно наближена до Олександра Януковича фірма «Востоквуглемаш». В той же час Сергій Кузяра обіймав посаду радника міністра енергетики та вугільної промисловості, що може свідчити про його можливий вплив на результати тендерів у вугільній промисловості.. За оцінкою «Наших грошей» станом на початок 2014 р. «Продакс» виграв близько 380 млн грн.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Сергія Кузяри до корупційних дій, а саме до тендерних махінацій.
http://forbes.ua/magazine/forbes/1336398-kak-rabotaet-biznes-starshego-syna-prezidenta
http://nashigroshi.org/2013/02/28/hit-parad-vuhlepromu-im-yanukovycha/
http://nashigroshi.org/2012/07/17/koroli-vuhlepromu-2012/
http://gazeta.zn.ua/POLITICS/ugolnye_generaly_sdali_pogony_feldmarshalu.html
Макеєнко Володимир Володимирович, 31 номер списку
Депутат Володимир Макеєнко, який очолює бюджетний комітет ВРУ, визнав свою причетність, а також причетність своєї сім’ї та друзів до державного підприємства «Украерорух». Компанія ТОВ НВП "Техвестсервіс" за неконкурентних умов постійно виграє тендери на обслуговування обладнання «Украероруху». Загальна сума отриманих коштів лише за минулий рік склала 400 млн грн. За словами Макеєнка, «Украерорух» не використовує державні кошти на закупівлі, що фактично неможливо, оскільки «Украерорух» - державне підприємство.
Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про причетність Володимир Макеєнка до корупційних дій, а саме зловживання владою.
http://zik.ua/tv/project/groshi/03.06.2014/
Васадзе Таріел Шакрович, 11-й номер списку
За час перебування у ВРУ (V-VII скликання) в якості народного депутата законотворча діяльність Таріела Васадзе концентрувалася переважно довкола питань автомобільної промисловості та оподаткування. За час роботи ВРУ VII скликання депутат подав у співавторстві Проект Закону про державне мито (9737), а також вніс ряд правок в законопроекти щодо утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів (0936 і 0975). В той же час п. Васадзе є власником корпорації «УкрАВТО», для якої було вигідним прийняття цих законопроектів. Таким чином, можна зробити оцінку, що пан Васадзе неодноразово ініціював законопроект на користь пов'язаної з ним юридичної особи за умов конфлікту його особистих та публічних інтересів як депутата. http://2012.chesno.org/meter/person/257/
Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину, а робить оцінку кандидатів на підставі даних антикорупційних розслідувань, оприлюднених у відкритих загальнодоступних джерелах. Таке оціночне судження може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів. З принципами оцінки (методологією) кампанії «ЧЕСНА Рада 2014» можна ознайомитися тут.
Поділитись