ЧЕСНО та Реанімаційний Пакет Реформ вітають розпорядження Голови ВРУ

Експерти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ та активісти Руху ЧЕСНО вітають крок назустріч вимогам громадськості - розпорядження Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, згідно з яким депутати зобов'язуються публікувати декларації про доходи та щомісячно оприлюднювати списки всіх своїх помічників.

Цей документ, розроблений у співпраці з експертами та громадськими активістами, є кроком вперед  на шляху до прозорої і підзвітної суспільству української влади. Відтепер, протокол та стенограма засідання кожного комітету Верховної Ради мають бути оприлюднені на сайті Верховної Ради впродовж 5 робочих днів з дня проведення засідання, прийняті комітетом акти - впродовж 3 робочих днів з дня підписання, а розклад засідань комітету має оприлюднюватись на 2 тижні наперед.

Порівняння розпорядження із вимогами ЧЕСНО щодо прозорості комітетів.

В той же час, ми розуміємо, що навіть за умови повного виконання цього розпорядження з боку апарату Верховної Ради України та надання депутатами та керівництвом комітетів вичерпної інформації, це лише початок тривалого шляху до повної відповідності рівня відкритості роботи українського парламенту міжнародним стандартам.

Для більш швидкого руху в цьому напрямку, експертами було розроблено та спільно з депутатами зареєстровано законопроект 1591 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів та народних депутатів України», який дозволяє проведення відео та аудіофіксацію засідання комітетів, а також трансляцію їх засідань у он-лайн режимі в Інтернеті, запроваджу практику оприлюднення звітів депутатів про роботу під час відряджень, розміщення на сайті парламенту кошторису ВРУ, протоколів та стенограм засідань Погоджувальної ради та повних текстів депутатських запитів. Також законопроект закріплює на рівні закону всі новації розпорядження Володимира Гройсмана, посилюючи їх і не даючи змогу наступному голові Верховної ради України, ким би він не був, знову зробити роботу депутатів та комітетів більш закритою.

Також ми не забуваємо проблему неперсонального голосування і працюємо над законодавчим забезпеченням дієвого механізму його викорінення, який найближчим часом запропонуємо до розгляду суспільству та парламенту.

Експерти та громадські активісти готові надати максимальну підтримку будь-яким діям влади, спрямованим на втілення в Україні найкращих стандартів відкритості та прозорості взаємодії між нею та суспільством. Бо лише спільні зусилля, постійних рух на зустріч владних інституцій та організацій громадянського суспільства зроблять реформи не лише ефективними, а й незворотними.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]