Міськрада Житомира: лише п'ять запитів за неповних 5 років каденції

Одним з критеріїв ефективності місцевого депутата є його вміння працювати з наданими йому законом інструментами впливу. Законним інструментом впливу депутата на установу, організацію будь-якої форми власності є депутатський запит.

На відміну від депутатських звернень, які може писати кожен обранець Житомирської міськради, депутатський запит має вищу силу. Його має підтримати на сесії голосуванням більшість депутатів. По суті, це не вимога одного депутата, а вимога усієї Ради.

Аби громада міста Житомир зробила свідомий вибір, Громадський Рух ЧЕСНО проаналізував не лише відвідуваність депутатів, а й те, як вони користуються інструментом депутатських запитів для вирішення проблем міста і громадян.

Житомирські депутати за 4,5 роки свого депутатства майже не користалися таким інструментом, як депутатський запит. За всі роки роботи станом на 1 березня, коли громадський рух ЧЕСНО розпочав всеукраїнський моніторинг депутати написали лише 5 запитів.

Представник громади Олександр Фещенко спершу переконував, що запити він писав. Після того, як громадський рух ЧЕСНО розтлумачив депутатові на 5 році каденції різницю між депутатським запитом і депутатським зверненням, депутат таки визнав, що запити не писав:

“Головне або результат був, а як його назвеш це не має жодного значення,” - переконаний Фещенко.

Для порівняння депутати Львова за цей же час написали та підтримали понад півтори тисячі запитів, а у Київраді менше, ніж за рік, депутати підтримали майже 900 запитів.

Автор: Володимир Піньковський, координатор Громадського руху ЧЕСНО в Житомирі


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]