Вслід за Львівською, флешмоб підхопила Харківська обласна рада.
Ввечері 10 вересня у відповідь на повідомлення руху ЧЕСНО з результатами оцінки депутатів-прогульників Харківська обласна рада опублікувала на своєму сайті повідомлення, у якому закликала рух ЧЕСНО “не поширювати недостовірну інформацію”.
У повідомленні йдеться про те, що у відповідь на запит руху ЧЕСНО виконавчим апаратом ради була надана інформація про відвідування депутатами обласної ради сесій та засідань постійних депутатських комісій.
На думку чиновників ради, оскільки “практика роботи обласної ради полягає у відображенні за допомогою електронної системи присутності депутатів обласної ради на пленарному засіданні лише на його початку”, то дані є недостовірними, бо деякі депутати можуть приходити пізніше і все-таки брати участь у засіданні.
Втім, згідно зі статтею 17 регламенту обласної ради, на початку кожного засідання ради проводиться електронна реєстрація депутатів, а результати про кількість присутніх депутатів, згідно зі статтею 32, вносять до протоколу, за що відповідає виконавчий апарат ради.
“Закони України "Про місцеве самоврядування" та "Про статус депутатів місцевих рад" встановлюють обов'язок місцевих депутатів відвідувати сесійні засідання та засідання постійних комісій. Саме з метою встановлення присутності депутатів існують письмова та електронна системи реєстрації депутатів на засіданнях”, - вважає юристка Інституту Медіа Права та активістка руху ЧЕСНО Галина Чижик.
“Така реєстрація не є формальністю, як це стверджує у своєму зверненні облрада, це офіційний документ, за допомогою якого, відповідно до Регламенту Харківської облради, встановлюється наявність чи відсутність кворуму, необхідного для прийняття рішень. Більше того, реєстрація дисциплінує депутата відвідувати засідання - адже у разі пропусків він може бути відкликаним. Звернення ради, на мою думку, є не чим іншим, як намаганням виправдати неспроможність секретаріату ради забезпечити дисципліну депутатів та виправдати прогульників”, - додає Галина Чижик.
Нагадаємо, Харківська обласна рада не перша, яка визнає недостовірність власних даних щодо відвідування депутатів. Раніше Львівська обласна рада у своєму листі визнала, що дані письмової реєстрації депутатів, які є офіційним документом ради, “необ’єктивно відображають факт участі депутатів у пленарних засіданнях”.
Поділитись