УДАР-івець Артур Баленко впевнено очолює рейтинг прогульників Голосієвського району. Друге та третє “почесні” місця ділять між собою його однопартійці Людмила Закревська та Олег Калініченко.
Артур Баленко – син засновника торгової мережі “Фуршет” Ігоря Баленка.
Його батько, Ігор Баленко, балотувався у Дарницькому районі. І бренд УДАР-у так само приніс йому перемогу.
На минулих виборах Баленко-старший підтримував Громадянський актив Києва (ГАК). Як відомо, ГАК – структура депутата Київради Олександра Пабата, і ГАК, за інформацією ЗМІ, фінансував забудовник екс-регіонал Василь Хмельницький. Під час виборчої кампанії Баленка виборці-пенсіонери отримували 7% знижку в магазинах “Фуршет”, за що ЦВК винесло попередження кандидатові, бо такі дії по суті нагадували непрямий підкуп виборців. На агітаційних матеріалах під час кампанії чітко видно логотип Партії регіонів.
Молодший Баленко виступав проти Євромайдану, про що свідчать пости на його сторінці у соціальній мережі Facebook.
Баленко-молодший вважає, що те, що озвучували на Майдані Віталій Кличко та Олег Тягнибок – це не що інше, як “брєд”.
У лютому після масового розстрілу на Майдані Баленко іронізує, що будуть вибори і не буде з кого обирати.
На початку березня син мільйонера вважає Януковича легітимним президентом.
Ще Баленко кепкує з Кличка і його закликів єднатися заради територіальної цілісності України.
Після цього минає лише кілька днів і формуються списки на мажоритарні округи в Київраді. На сторінці Баленка відбувається поворот у 180 градусів. Кличко з людини, яка говорить “брєд” і до якого в Баленка немає поваги, стає, з його ж слів, нормальним варіантом на посаду міського голови.
І питання: з кого ж будуть обирати люди – відпало у Баленка саме по собі. Баленко сам пішов до Київради від УДАР-у.
На питання журналістки програми “Схеми” чи нормально для депутатів проводити до органів влади своїх дітей сказав, що нічого поганого в цьому не вбачає. Таким чином у депутатському корпусі з’явилася династія Баленків.
Баленко-молодший — засновник торговельної компанії “МГМ-Моделз”, співвласником якої є Володимир Колчанов, голова Кам`янець-Подільської філії ДП "Маркет-Плазо", котра входить до групи компаній "Фуршет".
Баленко захоплюється дорогими автомобілями і виставяє свій Лексус на загал.
Статки батька “Forbes” оцінює у понад півтори сотні мільйонів. З такими грошима і готовою бізнес-імперією вища освіта Артурові Баленку не знадобилась. Він один з небагатьох депутатів Київради, у якого освіта не вище середньої.
Для роботи з громадськими приймльнями використовує, як і тато, “Громадську організацію інвалідів “ІНВОЙТ”. Саме завдяки громадським організаціям депутати мають змогу отримувати кошти для роботи своїх приймалень. З травня місяця, за інформацією Київради, розмір фінансування депутатського фонду збільшили з 200 до 500 тисяч гривень.
У головного прогульника Києва Артура Баленка на рахунку 10 запитів.
У Голосіївському району у мільйонера Баленка, окрім рідного сина, є ще один відданий депутат - Андрій Мельничук.
Саме Мельничук зараз є т.в.о. голови Голосіївської райадміністрації.
Навесні 2014 року перед виборами Мельничук залишив “Фронт змін” Арсенія Яценюка і подався до більш рейтингового “УДАР”-у. Під цим брендом він і потрапив до Київради.
Новообраний депутат Київради у своїй політичній кар’єрі міг би стати нардепом від об’єднаної опозиції у 2012 році, але, очевидно, після з’їзду партії все змінилось.
Андрій Мельничук має дві вищі освіти: інженера-механіка – в КПІ, а економічну освіту – у Київському національному торговельно-економічному університеті.
Почав власну підприємницьку діяльність й зареєстрував свою компанію “М-Град” у Голосієво. По суті – це агенція з нерухомості.
Кілька років тому депутат Київради заснував свою фірму – “Рітейл Кепітал”, яка надає послуги факторингу. Факторинг часто пов’язують з вибиванням грошей колекторами. Цікаво, що офіційний сайт компанії відсутній, але ще у вересні, як зазначає рух “Свідомо”, 2014 року там була розміщена наступна інформація:
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб за адресою Набережно-Хрещатицька, 25 зараз зареєстровано три компанії зі схожою назвою “Рітейл Кепітал”,
одну з яких на Нінько Ірину Олександрівну. Людина з повністю такими ж ПІБ займає посаду члена Ревізійної комісії ПАТ “Фуршет”, котрий належить депутату-мажоритарнику від Дарниці Ігорю Баленку.
Керіником компанії зазначена Абітова Фатіма Мухарбіївна, повну тезку якої у 2014 році було призначено головою правління “Фуршету”. У 2005-2014 рр. тезка була директором ТОВ «Правозахисна Агенція Еквітас», назва якого дивним чином подібна до ООО “Юридичний центр Еквітас” Вячеслава Супруненка.
Іншу компанію “Рітейл Кепітал” зареєстровано на американську компанію “Гарантія Кепітал ЛЛС” з місцезнаходженням у штаті Нью-Йорк.
Цікаво, що попередній “Рітейл Кепітал” припинив своє існування якраз після виборів до Київради.
На рахунку Мельничука 16 запитів.
Людмила Закревська – дружина екс-нардепа Олександра Чорноволенка, яка потрапила у “чорний список” як дерибанниця Пущі Водиці.
У Верховній Раді її чоловік Чорноволенко був народним депутатом незмінно з 1998 по 2012 рік. Спершу, як “рухівець”, а далі після революції перейшов у лави більш рейтингової тоді “Нашої України”. Тепер він у “Батьківщині”.
Дружина ж нардепа Людмила Закревська була і залишається надійним тилом чоловіка у Київраді.
Увесь цей час кандидатка економічних наук, яка здобула другу юридичну освіту, працювала в земельній комісії й обіймала стратегічні позиції: секретар або заступниця голови. На передостанніх місцевих виборах у 2008 року Закревська перейшла до лав УДАР-у. Протягом останньої каденції входила вже в освітню комісію.
Голова люстраційного комітету при Кабміні Єгор Соболев у одному зі своїх блогів, ще як був просто журналістом, оприлюднив список тих депутатів, які проголосували за відчуження одному з депутатів від Громадського активу Києва нежитлових приміщень Замку барона та тамтешньої землі.
Закревська тоді проголосувала за рішення, яке завдало шкоду інтересам територіальної громади міста Києва.
У Чесно немає інформації про соціально-спрямовані запити депутатки. Зате є доказ того, що вона напряму опікувалась земельними питаннями. Так у 2008 році Закревська написала депутатський запит щодо прискорення підписання акту на постійне користування ділянкою ПП “Народна медицина Зубицького”.
“Нещодавно до нас прийшла така собі Людмила Закревська, дружина нардепа Олександра Чорноволенка. І при мені, сидячи в кабінеті головного архітектора, говорить – або ви підписуєте містобудівні умови та обмеження до кінця дня в тій редакції, яку ми вам даємо, або від вас тут не залишиться нікого,” – розповідає тогочасний заступник головного архітектора КМДА Андрій Вавриш.
За цієї каденціїи Закревська теж майже не послуговується таким інструментом як депутатский запит.
УДАР-івець Олег Калініченко, за даними ЗМІ, пов’язаний з першим заступником міського голови Віталія Кличка - Павлом Рябікіним.
Калініченко декілька років керував заводом по виробництву друкованої продукції “Гранд Афіш Україна”, а потім — компанією “Прінт Майстер”. Заснував компанію "Ітек Медіа Експрес Ltd.
Саме компанія "Гранд Афіш Україна", за даними "Вісника держзакупівель", вигравала більшість тендерів КП "Київреклама" з друку рекламних постерів. "Гранд Афіш" в останні роки монопольно виготовлялала всю соціальну рекламу в місті Києві.
Одразу після зміни влади в Києві у липні 2014 року Калініченка призначили директором КП "Київреклама". На конфлікт інтересів його бізнесу та комунальної установи, очевидно, ніхто не зважав.
Варто зазначити, що після місцевих виборів Калініченко був не проти залишити Київраду і податися до парламенту. Він був у списку кандидатів до Верховної Ради 190-м номером БПП.
Калініченко пропустив рівно 25% засідань Київради та подав лише 2 депутатських запити.
Відносно добре відвідував засіданнях Київради та земельної комісії переможець у селі Корчувате Олександр Найдьонов – екс-ГАК-івець, політик, що 2006 року йшов до Київради разом із одіозним Олександром Пабатом, який теж цього разу став депутатом. Але тоді він був під 21 номером, а значить – непрохідним.
Найдьонов, який тепер пройшов до Київради під брендом УДАР-у, був вірним Пабату і в 2010 році, коли той балотувався у президенти. Його зареєстрували в ЦВК як довірену особу цього кандидата.
Пабатівську кампанію ГАК-а, а згодом Правої волі України, фінансує, за інформацією ЗМІ, мільйонер-забудовник і екс-регіонал Василь Хмельницький.
Місця роботи Найдьонова останнім часом були пов’язані з земельними питаннями. Зараз він – заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Київській області. До цього був начальником відділу землеустрою Печерського району та відділу землевпорядкування Голосіївського району.
Сам політик вважає свою роботу в стратегічному для забудовників департаменті земельних ресурсів служінням громаді:
Попри таке минуле та специфіку роботи, Найдьонов пообіцяв виборцям, що поверне громаді незаконно відведені земельні ділянки.
Слова про повернення земельних ділянок викликають питання, оскільки прізвище Найдьонова, який працює на таких посадах, фігурувало в низці дерибанів як-то: Жуків острів, Хотівський комбінат.
У цих випадках, за інформацією “Наші гроші”, до дерибанів були причетна група магнатів Іванова-Хмельницького.
Політик, який так хотів потрапити до Київради навіть заснував свій особистий сайт. Попри земельну спеціалізацію, раніше Найдьонов працював у сфері реклами та маркетингу. Наприкінці 90-х. він був директором ТОВ “Акона”.
Але цю кампанію екс-ГАК-івець виграв не через свій рекламний хист. У Голосієво всі мажоритарники, хто йшов під брендом УДАР-у, потрапили до Київради.
За рік Найдьонов зробив 3 депутатських запити.
Директор з питань науки та розвитку Інституту громадського суспільства Анатолій Ткачук зазначає, що місцеві обранці, навіть ті, що мають мандат протягом кількох каденцій, не вміють користуватись інструментом депутатського запиту і часто виносять запити на розгляд ради тоді, коли треба писати просте депутатське звернення:
"Це все від малограмотності. Депутати не хочуть працювати реально, а переслати питання на найвищий рівень, щоб потім сказати виборцям: я для вас все зробив, що міг. Я переконаний, що треба було провести навчання для депутатів та їхніх помічників. Але це треба не лише для Київради".
"Партійні середовища повинні готувати свої кадри. Але в Україні така культура відсутня. Академія держуправління маленька і неадекватна система. Тому така реальність – від малограмотності," - додає Ткачук.
У рік місцевих виборів вкрай важливо знати, хто потрапив у Київраду та які інтереси в потенційних кандидатів. Громадський рух ЧЕСНО продовжує моніторинг роботи Київради в рамках кампанії “Чесна весна - відповідальна осінь”. Усіх охочих доєднатися просимо писати нам на скриньку: [email protected]
Автори: Ірина Федорів - координатор регіональної мережі громадського руху ЧЕСНО, Антон Кривко - аналітик Громадського руху ЧЕСНО
Поділитись