Шість кнопкодавів лише за один місяць травень упіймано "на гарячому" у Верховній Раді. Три з них – колишні регіонали, які зараз представляють фракції "Відродження" та "Опозиційний блок". Їхні імена: Леонід Клімов, Віталій Хомутиннік та Юлій Іоффе.
Ще троє від фракції, яку привів в парламент Арсеній Яценюк, "Народний фронт" – Дмитро Стеценко, Сергій Пашинський та несподівано Тетяна Чорновол. Як ці депутати голосували не лише за себе – дивіться на відео
Усі вони порушили пряму вимогу Конституції – голосувати персонально. (Ще півроку тому народні депутати підписали і зачитали присягу, зокрема такі слова:"Присягаю додержуватися Конституції України та законів України"). Усі вони надали можливість будь-кому оскаржити ухвалені Парламентом рішення, через кнопкодавство. Зрештою, вони додали свою персональну роль у дискредитації українського парламенту.
Як на мене найгірше те, що частина депутатів вважають голосування чужими картками – за норму. Просто знаходять для себе виправдання.
Ось таке виправдання я записав за часів Януковича у тодішнього депутата, сина екс Прем'єр-Міністра Азарова – Олексія Азарова: "Если депутат поехал решать вопросы в округ, если нужно встретиться срочно с Министром, если возникла в округе проблема, например, нужно встретиться с Министром МЧС, например, ему нужно решать вопрос для людей и он попросил своего коллегу проголосовать, потому что этот закон важен для страны, то мы не должны делать из этого шоу политическое"
А ось ці слова- вже від чинного депутата Тетяни Чорновол:"Я, наприклад, вчора кнопкодавила за закон про електромобілі. Чому – тому що я була надзвичайно зацікавлена, щоб він пройшов, тому що вважаю, що це в інтересах держави"
Рекордсмен у кнопкодавстві цього скликання – Віталій Хомутиннік. Він голосував за інших 5 разів.
фото з сайту www.rada.gov.ua
Віталій Хомутиннік та інші порушники можуть зробити це (кнопкодавити) ще стільки разів, скільки вважатимуть за потрібне.
Хто і що їх може зупинити в цьому? Громадський осуд? Чи їхні колеги?
Хомутинніка та інших міг би зупинити новий закон, що запроваджує покарання за кнопкодавство. Позаминулого тижня один з таких законопроектів мав бути розглянутий у сесійній залі. Під номером 1895. Того тижня цей законопроект стояв у порядку денному в середу. Але його так і не розглянули.
І ось цього тижня знову є шанс, що цей законопроект розглянуть в Верховній Раді.
Нагадаю, що серед іншого, законопроект номер 1895 пропонував позбавити депутатів, які голосують за інших, керівних посад у комітеті, позбавити включення до офіційних парламентських делегацій до кінця каденції, а також позбавити права брати участь у 10-ти, а в разі повторного, у 20-ти пленарних засіданнях парламенту.
Наприклад, Віталій Хомутиннік, у разі ухвалення цього законопроекту і продовження практики голосування за інших, не мав би права бути в сесійній залі від одного до 2 місяців (враховуючи, що в середньому депутати проводять 8 днів в місяць під куполом Верховної Ради).
Як член 4-х груп з міжпарламентських зв'язків з Францією, Словенією, Туреччиною та Китаєм, Хомутиннік не міг би відвідати в статусі депутаті ані ці, ані будь-які інші країни. Ще не міг би очолити в майбутнього жоден парламентський комітет.
Сергій Андрушко, рух Чесно
Поділитись