Хто з прогульників минулого скликання таки потрапив до столичної ради? Кого з помічників нардепів обрали кияни? Які округи залишилися без представника? - експрес-аналіз нового складу Київради від ЧЕСНО.
47 зі 120 новообраних депутатів (майже 40%) були депутатами Київради минулого скликання. Окрім цього, до ради потрапили і ті політики, які також були депутатами попередніх каденцій.
Серед 25 кандидатів-прогульників десятеро таки потрапили до складу нової ради. Більше половини прогульників пройшли за списком БПП - шестеро депутатів (Володимир Гончаров, В'ячеслав Непоп, Олексій Окопний, Олександр Пабат, Олександр Харченко та Максим Шкуро). Ще двоє прогульників - у списку Свободи (Петро Кузик та Олег Чернецький), і по одному - у Батьківщини (Володимир Бондаренко) та Єдності (Алла Шлапак).
На початку цього року Київська міська рада прийняла рішення про те, що всі депутати зобов’язані щороку подавати для оприлюднення на офіційному сайті КМР декларації про доходи. У результаті, на відміну від більшості рад України, декларації майже всіх депутатів були доступні онлайн. Лише десятеро місцевих обранців відмовилися оприлюднювати інформацію про свої доходи. Половина з них знову у складі Київради.
Це зокрема Ігор Кісільов, Микола Негрич, Віталій Росляков, Юрій Сулига (всі з БПП), а також перший номер у списку Єдності, колишній мер столиці Олександр Омельченко.
Рух ЧЕСНО аналізував депутатів-мажоритарників минулого скликання і виявляв їхні партнерські, сімейні чи політичні зв’язки. Принаймні 19 новообраних депутатів пов’язані із іншими впливовими особами.
Робота над виявленням таких зв’язків триває.
Крім того, 13 депутатів нового скликання є помічниками чинних народних депутатів. Так, у Київраді опинилося четверо помічників “свободівця” Андрія Іллєнка. Примітно, що з цілого десанту помічників Олександра Третьякова до столичної міськради не пройшов майже ніхто. З восьми осіб депутатом від БПП стала лише депутатка попереднього скликання Вікторія Муха.
Варто зазначити, що 20 із 120 округів столиці, як повідомили в Українському центрі суспільних даних, залишилися без депутатів, за яких голосували. Найгірше представлені Голосіївський (4 з 10 округів без представника), Деснянський (4 з 16), Оболонський (3 з 13), Солом’янський (3 з 13). Натомість у Дарницькому, Печерському та Шевченківському районах кількість обраних депутатів перевищила кількість округів.
Тепер обов’язок фракцій - розподілити депутатів так, щоб у мешканців кожного округу був свій представник, до кого можна звертатися. Громадський рух ЧЕСНО закликає очільників партійних списків подати адреси приймалень своїх депутатів задля подальшого розміщення їх на мапі приймалень для виборців.
Авторка: Ірина Федорів, координаторка регіональної мережі Громадського руху ЧЕСНО
Поділитись