Активісти Руху ЧЕСНО окреслили основні позитивні та негативні риси роботи Верховної Ради.
Загалом, ситуація з прозорістю та доступністю інформації про діяльність парламенту за останній рік суттєво покращилась. Так, уперше стали доступними списки помічників народних депутатів, а парламентські комітети почали регулярно викладати протоколи та стенограми засідань.
Водночас, активісти фіксують, що у парламентському інституті залишається низка проблем: порядок денний не оприлюднюють завчасно, а народні депутати продовжують кнопкодавити.
В деяких питаннях “чеснівці” фіксують і регрес.
“Навіть за часів Януковича парламент ухвалював в залі та викладав свій кошторис, - коментує аналітик руху Павло Миронов. - Тепер рішення не ухвалюють у залі, а сам кошторис є менш детальним. На тлі загального поступу до збільшення прозорості цей “крок назад” виглядає особливо некрасиво”.
Також активісти вважають, що проміжні вибори у 205 окрузі, які відбулися із багатьма порушеннями, дуже шкодять легітимності парламентського інституту.
“Довіра до парламенту як головного органу влади має величезне значення, - коментує координатор Руху ЧЕСНО Андрій Круглашов. - Якщо люди не вважають, що держава чесна із ними, вони самі не будуть чесними із державою”.
Активісти сподіваються, що проміжні вибори, що відбудуться, аби замінити депутатів-мажоритарників Бориса Філатова та Владислава Атрошенка, які перемогли на виборах міських голів Дніпропетровська і Чернігова, а також померлого Ігоря Єремеєва, відбудуться чесно.
Поділитись