Мобільний додаток Zakonoproekt, адвокаційна та інформаційна кампанія на підтримку законопроекту 1895 щодо санкцій за кнопкодавство, експертна підтримка порталу відкритих даних Верховної Ради - про результати роботи ЧЕСНО в ініціативі “Відкритий парламент” розповіла Олександра Криворучко на прес-брифінгу в Верховній Раді в п’ятницю, 20 травня.
Сьогодні Громадський рух ЧЕСНО разом із партнерами з громадських організацій та народними депутатами презентував у Верховній Раді звіт ініціативи "Відкритий парламент" за перші три місяці діяльності.
Координатор проектів ЧЕСНО Олександра Криворучко розповіла про нові інструменти, які за цей час запустив рух. "У березні 2016 року рух ЧЕСНО презентував мобільний додаток "Zakonoproekt", який систематизує зареєстровані законопроекти, що їх тільки у 2015 році було внесено у кількості 4780. Додаток щодня оновлюється та дозволяє фільтрувати законопроекти за головним комітетом або ініціатором. Він буде корисний для авторів та ініціаторів законопроектів, експертів, журналістів та громадських діячів", - зазначає Криворучко.
Також Олександра розповіла про інформаційну та адвокаційну кампанію на підтримку законопроекту 1895, який впроваджує санкції проти кнопкодавства (неособистого голосування народними депутатами):
"Ми ініціювали збір підписів народних депутатів України на підтримку законопроекту, станом на зараз маємо 165 підписів. Ми прагнемо зібрати понад 226 підписів, щоб вимагати у керівництва Парламенту якнайшвидшого включення законопроекту до порядку денного парламенту та його підтримку в другому читанні", - наголошує Криворучко.
Зазначимо, що сьогодні ЧЕСНО опублікував другу частину спецпроекту про явище кнопкодавства в українському парламенті - "Чи стануть нардепи на захист Конституції?".
Повний звіт Ініціативи "Відкритий парламент" можна заванатажити за посиланням.
Нагадаємо, Верховна Рада приєдналася до ініціативи “Відкритий парламент” в лютому 2016 року. Мета ініціативи - поширення та запровадження в українському парламенті найкращих світових практик більш прозорої роботи парламенту та залучення громадян до парламентських процесів.
Поділитись