За півроку депутати Вінницької облради підтримали 6 запитів

Фото: За півроку депутати Вінницької облради підтримали 6 запитів

Одним із критеріїв ефективності місцевого депутата є його вміння працювати з наданими йому законом інструментами впливу. Саме такими інструментами впливу депутата на установу, організацію будь-якої форми власності є депутатський запит.

На відміну від депутатських звернень, які може писати кожен обранець, депутатський запит має вищу силу. Його має підтримати на сесії голосуванням більшість депутатів. По суті, це не вимога одного депутата, а вимога усієї Ради.

Запит - це інструмент для боротьби з корупцією, залучення додаткового фінансування, захисту інтересів громадян та виконання доручень виборців.

Моніторинг ЧЕСНО у 2015 році показав, що депутати майже всіх рад, які потрапили у моніторинг, не знають, як правильно користуватися цим інструментом.

Один із 6 запитів запитів адресований Президенту України, Кабміну та народним депутатам, яких обрали від Вінниччини. Депутатка облради просить Президента, Кабмін та нардепів вирішити проблеми неякісного дорожного покриття на трасі E-50 (Стрій - Тернопіль - Кіровоград - Знам’янка).

Запити депутатів облради Громадський рух ЧЕСНО попросив прокоментувати експерта “Реанімаційного пакету реформ” Івана Лукерю:

“Депутатський запит є інструментом депутата місцевої ради, який передбачає отримання інформації необхідної для виконання депутатських повноважень або вимога вчинити певні дії. Депутатський запит не може бути політичним інструментом і застосовуватися для звернень до вищих політичних органів. Зокрема, деякі депутати подають депутатські запити до Президента України, Кабінету Міністрів України та Голови Верховної Ради України щодо різних питань: від фінансування закладів професійно-технічної освіти та стану доріг України”.

Якщо є такі питання, то вирішуються вони не депутатським запитом, а зверненням облради. Юрисдикція дії депутатського запиту обмежується певною територіально. Якщо це депутат Вінницької облради, то він може звертатися запитом лише до установ та посадовців Вінницької області. Тому вкотре можемо закликати місцевих депутатів припинити практику використання таких інструментів як депутатський запит у політичних питаннях та інтересах”, - зауважує експерт.

Під час моніторингу діяльності місцевих рад ЧЕСНО виявив, що депутати часто замість депутатського звернення виносять на розгляд ради депутатські запити. Сотні таких запитів подаються, наприклад, на розляд Київради.

Саме тому ЧЕСНО нагадує депутатам різницю між депутатським запитом і зверненням.

Натисніть для збільшення

Нагадаємо, що попередня каденція депутатів Вінницької облради за майже весь час роботи не розглянула жодного депутатського запиту.

Натисніть для збільшення

Громадський рух ЧЕСНО найближчим часом надасть громаді результати моніторингу відвідуваності депутатів Вінницької облради.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]