Свої статки від громади приховують представники “Опозиційного блоку”, “БПП “Солідарності” та “Нашого Краю”. Депутати тепер мають сплатити штраф або понесуть кримінальну відповідальність.
Станом на 1 травня 5 депутатів Миколаївської та 1 депутат Херсонської міської ради не подали до Реєстру електронних декларацій відомості про свої доходи та майно.
За несвоєчасне подання електронної декларації передбачено штраф від 850 до 1700 грн (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). НАЗК має проінформувати депутата про те, що він порушив закон. Якщо у 10-денний термін після отримання такого повідомлення політик не заповнить декларацію - то за це його можуть притягнути до кримінальної відповідальності, - наголошує Віта Думанська, координаторка кампанії “Стеж за грошима” Громадського руху ЧЕСНО.
Думанська також додає:
Депутатам загрожує позбавлення волі строком до 2 років, громадські роботи, які можуть тривати від 150 до 240 годин або штраф, який вже сягатиме 51 тисячі гривень.
З Миколаївської міської ради не подали декларації Микола Пономарьов і Катерина Лазута з партії “Опозиційний Блок” та Владислав Єнтін з “Нашого Краю”. Дмитро Жвавий з “Опозиційного Блоку” подав декларацію із запізненням, 2 травня. Його однопартійка Тетяна Кучеревська склала присягу депутата міської ради 17 січня 2017 року, тож має подавати декларацію про доходи лише починаючи з 2018 року. Представник “БПП “Солідарність” Анатолій Петров подав свою декларацію лише 3 травня. З Херсонської міської ради не подала декларацію представниця “Опозиційного Блоку” Алла Беліченко.
Декларація Жвавого з’явилася на сайті НАЗК увечері 2 травня. Депутат пояснює це поганою роботою сайту НАЗК та особистими обставинами:
А чего второго мая? До третьего мая вообще все подавали декларации. Второго мая чего подал? Во-первых, отсутствовал, не было доступа у меня к компьютеру, потому что уехал, был у родителей, у меня родители не в Николаеве и там нет у них компьютера. Это первая причина. Вторая причина — до этого был зависший сайт, просто некоторые данные не вносились. Вы попробуйте просто зайти на этот сайт, настолько он просто коряво сделан, я не знаю, кто его вообще проплачивал. Потому что моей супруги квартира, в которой мы проживаем, я не мог её вбить и моя декларация не подавалась до последнего момента потому, что не высвечивалась Николаевская область, не знаю по какой причине. Если бы сайт работал корректно, то поверьте мне, вообще вопросов ни у кого никаких бы не было. Но так как разработчики его недоработали и он долгое время вообще был зависший, поэтому декларации поздно и подавали.
Також, Жвавий чомусь впевнений, що крайній термін подання е-декларацій — 3 травня:
А время было до третьего мая, правильно? До первого, но они продлили из-за того, что сайт у них висел долгое время и не могли подать декларации. До первого апреля, потом продлили до первого мая, а потом в связи с тем, что лежал у них сайт, продлили до третьего мая крайний срок подачи е-деклараций.
У депутатів був час для заповнення декларацій з 1 січня 2017 року до 1 травня 2017 року - 4 місяці. До 3 травня термін не подовжували.
Анатолій Петров не подав вчасно декларацію через хворобу та проблеми зі входом на сайт НАЗК, обіцяв подати її 3 травня:
Сейчас идёт земельная комиссия, я болел в этот период, не успел и сервер у меня не работал. Вот поэтому не подал. Сегодня будет декларация подана уже, сегодня первый рабочий день после выходных, декларация сегодня будет.
Депутат дотримав своєї обіцянки, його декларація з’явилася на сайті ввечері 3 травня.
Микола Пономарьов також скаржиться на погану роботу сайту НАЗК та проблеми з ключами “Приватбанку”:
Не могу зайти на сайт этот чёртов, понимаете? Третий заход делаю, опять в Приватбанке, опять ключи меняю, это же какой-то кошмар! Вот сейчас опять приехал, опять ключи, третий заход делаю, это ж… Сейчас вот мне ключи поменяют, опять зайду, что-то там почта не работает, что-то не работает, в общем, чёрт его знает… Это третий заход у меня уже.
У кращому випадку депутат, який не заповнив вчасно декларацію, сплатить штраф у гіршому - понесе кримінальну відповідальність.
Ми будемо заходити й дивитися, чи дійсно депутат був по логіну. Там має бути написано “Зберегти декларацію” - і ми будемо бачити всі його ходи і яким чином він працював з декларацією і її заповненням, - каже член НАЗК Руслан Радецький.
Владислав Єнтін не зміг подати декларацію через проблеми з сайтом НАЗК, але в чому конкретно вони були, не уточнив:
Я в командировке за границей, а без меня чего-то не получилось отправить. Я за границей и может с этим связано, прилечу и постараюсь подать.
Алла Беліченко з Херсонської міської ради взагалі не знає, що має подавати електронну декларацію та наголошує на тому, що принципово не користується електронною технікою:
Так я ж пенсионерка, мне вообще никто об этом не говорил, я и в прошлом году не подавала, я думаю уже как пенсионера, у меня пенсия как была, так и осталась, как жила я в двухкомнатной, так и живу. Во-первых, я вообще не пользуюсь этой электронной, чтобы Вы знали, это моя принципиальная жизненная позиция, ну я не знаю… Нам когда-то в депутатском отделе раздавали декларации, заполните. Второй год меня уже никто не трогает, но это ещё даже в прошлой каденции, даже не в этой, а в прошлой я уже не заполняла. Я депутат уже не первого созыва, и поэтому у меня как была пенсия, так и есть, как жила я одна - так и живу.
Депутатка також пообіцяла дізнатися в апараті міської ради про порядок та всі нюанси подання електронних декларацій на її позачерговій сесії 4 травня.
Коментарі Катерини Лазути руху ЧЕСНО отримати не вдалося.
Найближчим часом рух ЧЕСНО оприлюднить аналіз декларацій депутатів міських та обласних рад. Нагадаємо, ЧЕСНО проводив аналіз кандидатів у мери Миколаєва та Херсона.
Поділитись