Нардепи Ярослав Дубневич і Іван Мельничук, обидва з БПП, порушили процедуру особистого голосування на пленарному засіданні Верховної Ради 11 липня під час голосування за надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Борислава Розенблата.
Ярослав Дубневич вдруге за день натиснув кнопку “за” за свого колегу - Андрія Кота.
Парламентська кореспондентка Руху ЧЕСНО зафіксувала, як Ярослав Дубневич сидить у своєму ряду і, прикриваючись папером, знову голосує за сусіднє місце Андрія Кота, БПП.
Також факт голосування за порожнє місце підтверджує табло Верховної Ради. На табло горить зеленим п’ять місць, хоча по факту в ряду голосує чотири нардепа.
Нагадаємо, що нардеп Ярослав Дубневич також порушив Конституцію 11 липня під час голосування за зняття недоторканності з Олеся Довгого.
ЧЕСНО ловить Ярослава Дубневича вже третій раз на кнопкодавстві за поточну каденцію.
Водночас, інший нардеп - Іван Мельничук, БПП - на відео перебуває не у своєму ряду на місці Ігоря Гринів, БПП, тримає лівою рукою кнопку голосування в чужому ряду, протягується торсом вперед на інший ряд і голосує за своє місце.
Також факт голосування підтверджує табло Верховної Ради. На табло горять усі шість місць в другому ряду знизу. А також три місця в останньому рядку. Зокрема, і місце Ігоря Гриніва, де фізично перебуває нардеп Мельничук.
Відсутність Гриніва також підтверджує письмова реєстрація з вечірнього засідання.
ЧЕСНО вдруге ловить Мельничука на порушенні особистого голосування. .
Всі факти неособистого голосування народними депутатами 8-го скликання зібрані в онлайн-інструменті “Дошка ганьби кнопкодавів” Руху ЧЕСНО.
Станом на 12 липня ЧЕСНО зафіксував 253 факти неособистого голосування нардепами за поточну каденцію.
При цьому за попереднього складу парламенту Рух ЧЕСНО зміг ідентифікувати 303 такі випадки.
Найбільше порушують процедуру особистого голосування президентська фракція БПП, група Відродження, Народний Фронт. Серед найбільших кнопкодавів - Урбанський, Шинькович, Козир, Яценко, Бакуменко, Гєллєр, Денисенко, Гуляєв.
Нагадаємо, кнопкодавство - це порушення ст. 84 Конституції України. Тому закони, ухвалені в порушення процедури, можуть визнаватись нелегітимними. За 24 роки жодного нардепа не притягнуто до відповідальності. Депутати не хочуть вводити жодного покарання за кнопкодавство, а також не запроваджують технологічного рішення кнопкодавства. Неофіційно парламентарі визнають, що кнопкодавство їм потрібне як гарантія протискання потрібних їм законів через іншу проблему парламенту — прогули і брак голосів при голосуваннях.
Поділитись