Один робочий день депутатів

Разом із позачерговим засіданням у народних депутатів у січні вийде 6 днів роботи в залі парламенту. Решта – праця в комітетах і округах.

Але як насправді працюють депутати в комітетах, мені вдалося побачити на власні очі 9 січня цього року.

Того дня я провів маленьку екскурсію коридорами на вулиці Садова 3А, де працює значна частина комітетів і де знаходяться кабінети народних депутатів. Картина вражала – кабінети народних депутатів виявилися зачиненими.

У народних депутатів є свій календарний план роботи, за який вони самі ж проголосували. Вони зробили собі неробочими суботи 17 і 31 січня, які, відповідно до постанови Кабміну, вважаються робочими, але встановили собі робочими 8 і 9 січня. Згідно з парламентським планом, 8 і 9 січня у депутатів мала б тривати робота в комітетах.

Але, як з'ясувалося, крім деяких винятків, більшість нардепів зробили собі вихідні не лише 17 січня, але й 8 і 9. Лише 1 комітет провів своє засідання 8-9 січня. Це Комітет запобігання і протидії корупції.

Знімальна група програми "Схема" (спільного проекту Першого національного та Радіо свобода) запитали деяких депутатів, де вони були 9 січня. Віктор Пинзеник сказав, що не пригадує. Очільник комітету з питань бюджету повідомив, що перебував на Дніпропетровщині. Інші згадували, що працювали з виборцями.

Роботу народного депутата можна відстежити лише на пленарному засідання під куполом Верховної Ради або на засіданні комітету. Інший робочий час – на совісті депутатів.

Контролювати їхню роботу і накладати стягнення міг би голова Верховної Ради, але таке поки не увійшло в традиції українського парламенту.

Загалом, керівників у депутатів – немає. Головний контролер – це народ, який їх обрав.

Сергій Анрушко, рух "Чесно"


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]