Партійці Білої Церкви: мажоритарка потрібна на місцевих виборах

Фото: Партійці Білої Церкви: мажоритарка потрібна на місцевих виборах

19 лютого в Білій Церкві в рамках другого етапу всеукраїнського туру "ЗміниТИ" відбувся публічний діалог "ВиБОРИ: нові правила", під час якого місцеві депутати обговорили перспективи виборчої реформи в Україні.

Участь у заході взяли Анатолій Гончар (Політична Партія "Об’єднання "Самопоміч"), Володимир Вовкотруб (Радикальна Партія Олега Ляшка), Андрій Король (Політична партія "Опозиційний блок"), Ігор Гейло (Радикальна Партія Олега Ляшка), Андрій Тищенко (політична партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність") та Олена Шевченко (Політична Партія "Об’єднання "Самопоміч").

Всі учасники заходу наголосили, що виборча реформа на часі. Передусім говорили про необхідність змінити виборчу систему на місцевих виборах, яка б передбачала можливість самовисування кандидатів.

 

У нас тут політики менше, ми займаємося переважно господарськими питаннями. А від партій раптом починаються вказівки, що ти голосуєш отак. Для парламенту це нормально, але для місцевих рад так не має бути. Люди вибирають особистість незалежно від того, в якому вона списку, у нас шанують авторитети", – підкреслив Андрій Король.

 

У 2015 р. на місцевому рівні система передбачала, що йти треба було від партії. Тому в проекті Виборчого кодексу 3112-1 дуже багато доброго є. Якщо допрацювати його до другого читання, він може багато чого кардинально поміняти. На державному рівні має бути пропорційна система, де обиратимуться депутати з твого регіону, а місцевих виборах потрібна мажоритарка", – зазначив Андрій Тищенко.

Іншою важливою темою обговорення була політична реклама. Усі учасники погодилися, що її слід обмежити й розширити доступ кандидатів до ЗМІ у форматі телевізійних дебатів.

 

Рекламу не треба забороняти, бо в молодих політичних сил не буде можливості себе проявити крім як у соцмережах чи роздаванням флаєрів. Але регулювання потрібне, і не тільки ефірного часу телеканалів, а й друкованих ЗМІ", – зазначила Олена Шевченко.

 

Погоджуюся, що дебати – це найкращий спосіб донести інформацію до виборця. На прикладі нашого міста можу сказати, що дебати були визначальними на виборах мера. Має також бути відповідальність ЗМІ. У нас сьогодні говорять четверта гілка влади, але вона найбільш корумпована", – наголосив Володимир Вовкотруб.

 

На завершення заходу голова ГО "Центр UA" Олег Рибачук наголосив на важливості прийняти нове виборче законодавства до середини 2018 р.:

 

Відстоювати чинну систему складно, її вади очевидні, але влада намагатиметься її зберегти. До Виборчого кодексу подали 4 тисячі правок, і цей процес можна затягнути до безкінечності. Тому депутатам треба активніше нагадувати про їхню обіцянку в Коаліційній угоді, бо восени цим займатися вже ніхто не буде".


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]