Київрада 90 голосами “за” просить Верховну Раду приєднати Коцюбинське до столиці

Фото: Київрада 90 голосами “за” просить Верховну Раду приєднати Коцюбинське до столиці

27 жовтня на засіданні Київради депутати підтримали проект звернення до парламенту щодо приєднання селища Коцюбинського до Києва.

Перед голосуванням столичні депутати проголосували за те, щоб надати слово представникам Коцюбинського: голові фракції “Нові обличчя” Сергію Данішу та селищній голові Ользі Матюшиній, яку обрала громада селища.

 

Межі міста Київ встановлюються ВРУ за поданням Київської ради, погодженим з відповідними радами. З нашою радою ніхто нічого не погоджував, з обласною радою ніхто не погоджував. Ми готові почути ваші пропозиції, якщо вони будуть приємлимі нашій громаді, і цивілізованим шляхом вирішувати це питання, а не шляхом, вибачте, перелому, що ми дізнаємося із СМІ. Тому я вас закликаю до стримання законності. Ми хочемо так, як вирішить громада, на сьогоднішній день громада не вирішила”, — говорить із трибуни Даніш, голова фракції “Нові обличчя” (партію очолює екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк).

 

Після виступу Даніша Київрада надала слово селищній голові Ользі Матюшиній.

 

За результатами громадських слухань 61% висловився за приєднання до Києва. Звичайно, були ті, що проти і утрималися. Природним є те, що коцюбинчани хочуть стати столицею, тому що ми — анклав у місті Києві і 10 років ведемо боротьбу за збереження Біличанського лісу, саме того буферу, який захистив столицю від Чорнобильської катастрофи. Люди в більшості працюють у Києві, вони є платниками податків і вони хочуть мати рівний доступ з киянами до освітніх закладів і медичних установ, вирішення питання з комунальним транспортом і з рівноцінним доступом до надання адміністративних послуг”, — наголосила Матюшина, яка принесла оригінали протоколів та підписні листи громадських слухань.

 

Селищна голова зазначила, що депутати Коцюбинської селищної ради не збираються на сесії. Сесії не проходять належним чином з грудня 2017 року, і селище живе без бюджету. Таким чином від представницької демократії, як наголошує селищна голова Коцюбинського, громада перейшла на рівень прямої демократії і зробила свій вибір.

Після виступу представників Коцюбинського депутати Київради перейшли до обговорення.

 

Сьогоднішнім цим зверненням ми зможемо підтвердити свою позицію щодо верховенства права. Як відомо, в травні 2015 року депутатами Коцюбинської ради було прийняте рішення про приєднання до Ірпеня, після чого це рішення було скасоване в судах. У травні цього року вже Вищий Суд підтвердив, що приєднання було незаконне. Окрім того, є інформація про ці сфальшовані слухання про приєднання до Ірпеня, на які посилалися тоді в 15-му році, відповідно, були слухання, про які сьогодні йшлося, де однозначно висловилися на користь приєднання до Києва. Тому я думаю, що нам треба зафіксувати цю позицію, підтримати громаду і забезпечити якраз верховенство права, а не якісь дивні втаємничені оборудки”, — наголошує Сергій Гусовський, голова депутатської групи “Київська команда”.

 

Член фракції БПП Ярослав Діденко наголосив, що особисто був на громадських слуханнях у березні 2018 року, які відбулися в Коцюбинському:

 

Я поїхав у Коцюбинське на ці збори. Потрапив у зал з великими складнощами. Була велика кількість провокацій, було складно виступати. Зала тоді висловилася в більшості проти приєднання до Києва, присутні в залі. Я зрозумів, що це були активісти, які підтримують депутатів рад Ірпеня, Коцюбинського. Але на вулиці я побачив зовсім іншу проблему серед тих людей, які не потрапили до зали. Вони були за Київ”.

 

Діденко додав, що проїхався селищем на маршрутці і питав людей, куди вони хочуть приєднатися, а ті йому відповідали, що до Києва.

Голова фракції “Батьківщина” Володимир Бондаренко зауважує:

 

Стосовно Коцюбинського — це дійсно в середині Святошинського району є шматочок території, які по всім абсолютно показчикам знаходиться під нашим контролем і обслуговуванням. Там опалення наше, вода наша, газ наш, каналізація... Тому, я вважаю, що треба підтримати це рішення”.

 

Голова фракції “Свобода” Юрій Сиротюк висловився за приєднання селища Коцюбинське, як і голова фракції “Самопоміч” Наталія Манойленко.

 

Закликаю почути думку громади Коцюбинського й проголосувати зараз за звернення. Ті фракції, які представлені в Верховній Раді, звичайно, мають проговорити зі своїми депутатами, щоб воно було потім проголосоване у Верховній Раді”, — наголошує “свободівець” Прохор Антоненко, який був присутній на громадських слуханнях у Коцюбинському 3 березня 2018 року.

 

Депутати Київради підтримали звернення до парламенту щодо приєднання міста Києва майже одноголосно — 90 голосів “за” з 96 присутніх.

Нагадаємо, 3 березня в селищі Коцюбинському відбулися громадські слухання, про час і місце яких громаді було повідомлено за 1 місяць. На засіданні був присутній голова ОДА Олександр Горган, депутати Коцюбинської, Ірпінської та Київської рад. У слуханнях взяли участь понад 1340 осіб. Майже 61% підтримав приєднання селища до міста Києва.

Попереднє рішення Коцюбинської ради про приєднання до Ірпеня громада скасувала в судовому порядку як таке, що було прийняте з порушеннями і на підставі сфальшованих результатів громадських слухань. У 2015 році громада кричала, що вона виступає за Київ, а тогочасний мер Ірпеня скандував на противагу людям: “Ирпень”.

Рішення про приєднання до Ірпеня скасував Верховний Суд України у травні 2018 року.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]