Нардеп-мажоритарник з Тернопільщини,"Блок Петра Порошенка “Солідарність", Олег Барна обматюкав журналіста телеканалу 1+1 Ігоря Колтунова після запитання про кнопкодавство політика на засіданні Верховної Ради у вівторок, 2 жовтня. Відеозапис свого спілкування з Барною Колтунов оприлюднив у Facebook.
У кулуарах парламенту журналіст поцікавився у нардепа, чи "не соромно" йому кнопкодавити. На це Барна обурено відповів:
Ти якого хрена до мене підійшов? Нах..й пішов бігом, під..ас!".
Колтунов знову спитав у депутата, чому він "зневажає регламент", але представник БПП продовжував своє:
Ти шо, нетрадиційної орієнтації чи шо? З квітами ходиш? Чого чіпаєшся?".
Як стверджує журналіст, на сьогоднішньому засіданні Барна натиснув одночасно три кнопки "за". На підтвердження своїх слів Колтунов продемонстрував відповідне відео.
Громадський рух ЧЕСНО до цього спіймав Барну на неперсональному голосуванні двічі – у травні та червні 2018 року. Сам нардеп кнопкодавство своє та колег виправдовує так:
БПП найбільше кнопкодавить, тому що наша фракція зацікавлена в прийнятті гарних, нормальних законів. Члени бувшої коаліції, які пішли в так звану демократичну опозицію, валять нормальні закони, адже прагнуть перевиборів та реваншу свого рейтингу".
Окрім того, у червні 2018 року Барна зареєстрував законопроект №8489, яким пропонує штрафувати за “публічний прояв будь-яких видів сексуальної орієнтації”.
Читайте також: Вечір у Раду: як нардеп Олег Барна ледь не сів у в’язницю за побиття
На пленарному засіданні у вівторок ЧЕСНО піймав також на порушенні процедури особистого голосування наступних депутатів: Андрія Іванчука (заступник голови депутатської фракції Політичної партії "Народний фронт"), Михайла Побочіх ("Народний фронт"), Ірину Єфремову ("Народний фронт"), Бориса Козиря (БПП), Андрія Шиньковича (БПП), Василя Амельченка ("Радикальна партія") і Дмитра Лінька ("Радикальна партія").
Вони зокрема кнопкодавили під час голосування за:
- внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв'язку з ратифікацією Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників (№6149);
- розгляд проекту Постанови про Заяву Верховної Ради України у зв'язку із ситуацією, що склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи (№9089)
- внесення зміни до статті 1 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" щодо визнання дітей журналістів, які загинули або яким встановлено інвалідність 1 групи у зв'язку з виконанням професійних обов'язків, дітьми, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (№7537) - у другому читанні та в цілому.
Поділитись