"Представниці древнєйших професій": Капліна викликали на комітет через слова про помічниць нардепів

Фото: "Представниці древнєйших професій": Капліна викликали на комітет через слова про помічниць нардепів

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", мажоритарник з Полтавщини Сергій Каплін дозволив собі неоднозначні висловлювання про помічниць парламентаріїв, завуальовано заявивши, що серед них нібито є жінки легкої поведінки. Тепер нардепа чекають на засіданні регламентного комітету Верховної Ради, аби він пояснив свої слова.

Скандальна заява Сергія Капліна пролунала на пленарному засіданні Верховної Ради 3 жовтня 2018 року. У своєму виступі з трибуни депутат запропонував профінансувати розвиток української освіти за рахунок скорочення кількості помічників нардепів, серед яких, за його словами, є "представниці древнєйших професій":

 

Де взяти гроші? А давайте, може, зменшимо в кілька разів кількість помічників, які працюють на народних депутатів, серед яких, як правило, представниці професій широкого профілю, як правило, древнєйших професій, і ці гроші віддамо для того, щоби розвивати українську школу?"

 

Про цей інцидент на засіданні комітету з питань регламенту та організації роботи ВР 8 жовтня повідомила членкиня комітету, нардепка від “Народного фронту” Світлана Войцеховська. Вона охарактеризувала висловлювання Капліна як "абсолютно дискримінаційні” та “непристойні".

Комітет одноголосно підтримав пропозицію розглянути це питання на наступному засіданні, 17 жовтня, та запросив на нього Капліна, аби він надав пояснення щодо своїх слів.

Відповідно до закону “Про статус народного депутата України”, нардеп може мати до 31 помічника-консультанта, які працюють за строковим договором або сумісництвом, а також на громадських засадах.

За даними Громадянської мережі ОПОРА, станом на березень 2018 року у Раді було 6816 помічників, 5339 з яких працювали на громадських засадах, 1402 - за договором (оплачувані), 76 - за сумісництвом. Зазначено, що 69% помічників-консультантів нардепів - чоловіки, 31% - жінки; при цьому серед оплачуваних помічників майже 60% осіб є жінками. Згідно з чинним законодавством, кожному депутату на місячне утримання помічників виділяється 34 тисячі гривень. Нардеп самостійно визначає кількість своїх помічників та особисто розподіляє місячний фонд оплати їхньої праці.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]