Незаконна забудова на Осокорках: хто влада в Києві?

Фото: Незаконна забудова на Осокорках: хто влада в Києві?

На територію екопарку “Осокорки” 3 та 4 лютого приїхала будівельна техніка. Забудовник – банк “Аркада” – устиг завезти до озер 6 міксерів з бетоном, попри рішення Київської міської ради про розірвання договору оренди. За нього депутати проголосували 31 січня, а Кличко підписав лише 4 лютого.

Про дії забудовника на Осокорках Рух ЧЕСНО повідомили місцеві активісти, які тримають оборону й живим щитом захищають природоохоронну зону.

 

Банк “Аркада” намагається зараз із усіх сил активно продовжувати будівництво, люди протистоять. Учора вже були перші сутички між “тітушками” забудовника та активістами. Одному з активістів розбили скло в машині. Приїздила поліція, але сьогодні ситуація приблизно така сама й жодних дій від поліції. Зараз ми продовжуємо активне блокування, закликаємо людей, щоб долучалися”, – розповідає місцевий мешканець та один з ініціаторів створення екопарку Максим Стравинський.

Забудовник почав активні дії вже після того, як на сесії 31 січня Київрада одностайно проголосувала за розірвання з ним договору оренди.

У понеділок, 4 лютого, мер Києва Віталій Кличко підписав це рішення міськради. Його вже оприлюднили на сайті Київради.

 

Активісти закликають на допомогу нардепів та депутатів Київради.

Окрім блокування техніки, ми зараз ведемо активну роботу з депутатами Київради та народними депутатами. У четвер у нас буде брифінг на цю тему у Верховній Раді. Забудовник зараз не має жодних законних підстав діяти на цьому об’єкті. З цього моменту ДАБІ й інші регуляторні структури повинні зупинити будь-які дозволи на проведення будівельних робіт”, – переконаний Стравинський.

Радник Кличка, народний депутат Дмитро Білоцерковець у коментарі Руху ЧЕСНО запевняє, що місцева влада зможе втрутитися не раніше, ніж у четвер або в понеділок:

Місто діє в межах закону. На сесії Київради з ініціативи мера було розглянуто рішення, бо забудовник не виконав зобов’язань і продовжив забудову. Сьогодні, у понеділок, мер підписав це рішення. Завтра воно має бути оприлюднене в комунальному ЗМІ й набере чинності. Наступний етап – зняття з реєстрації земельної ділянки. Це доба-дві. Місто має давати припис перший та ініціювати анулювання декларації на будівництво. Реально це четвер, п’ятниця або понеділок. Усе залежить від того, як буде проходити хронологія дій. Ми, як чиновники міста, не можемо офіційно реагувати на те, що відбувається саме зараз. Ми зверталися до поліції, щоб звернули увагу, щоб не було провокацій і не було кровопролиття. Я не сумніваюся, що місто зупинить незаконне будівництво”, – додає Білоцерковець.

Нагадаємо, що на початку грудня 2018 року депутати Київради майже одноголосно підтримали рішення про розірвання договору оренди з ТОВ “Контактбудсервіс”. Під час розгляду цього питання активістам удалося сфотографувати листування забудовника з невідомою особою, яка пообіцяла, що рішення ухвалять у першому читанні, а потім “поховають”.

Як відомо, активісти та місцеві мешканці вважають, що на цій території на околиці Києва будь-яке будівництво має бути припинене. Вони вже кілька років хочуть створити на Осокорках ландшафтний природний парк. Кияни написали електронну петицію на сайті Київради, заснували групу у Facebook для обговорення планів, здійснили SWOT-аналіз території, розробили її логотип і взялися за організацію локальної екологічної експедиції.

Забудовник – банк “Аркада” – хоче звести житловий комплекс “Патріотика на озерах”, що налічуватиме понад 40 багатоповерхівок, просто на пляжі, який місцеві жителі називають Київською пустелею. Тобто майже впритул до озер Небреж, Тягле та Мартишів. За словами активістів, існує припис про заборону робіт, але компанія його ігнорує.

28 липня на будмайданчику сталася бійка між “тітушками” та активістами, унаслідок якої постраждали мешканці мікрорайону.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]