Громадський Рух Чесно та інформаційна молодіжна кампанія «Твій голос!» запустили спільну соціальну рекламну кампанію #ДоброЧесніВибори, направлену на пояснення молодим людям, чому вибори важливі і чому не варто продавати свій голос.
Активісти запитали дітей віком до 13 років, яким має бути президент, чи продали б вони свій голос у обмін на новенький iPhone та що вони бажають українцям перед виборами. Найголовнішим дорослим питанням до дітей стало: «Що може статися, якщо до влади прийдуть ті, хто купують голоси?». Діти своїми словами пояснили, що виборцям не слід продавати голоси, а політикам ганебно їх скуповувати.
Ініціатори сподіваються, що меседж #ДоброЧесніВибори перетвориться на флешмоб, та закликають усіх, хто стикається з пропозицією підкупу, анонімно чи публічно заявляти про це у соціальних мережах — у повідомленні на Facebook-сторінці «Твій голос!» або у власному пості під хештегом #ДоброЧесніВибори.
«Ми вже вчетверте запускаємо інформаційну кампанію «Твій голос!» напередодні виборів. Щоразу шукаємо креатив, який стає ключовим в інформаційному просторі. Нас підтримали близько 50 публічних людей з відеозверненнями у попередні рази, у 2019 році ми вирішили зробити «рупорами» нашої кампанії саме дітей. Хто може бути більш щирим, ніж діти? І виборці сьогодні голосують за їх майбутнє», – розповідає Олександр Санченко, ініціатор інформаційної кампанії «Твій голос!».
До проекту та створення соціальної реклами активно долучився Громадський Рух ЧЕСНО.
«Рух ЧЕСНО відразу зголосився підтримати молодіжну кампанію #ДоброЧесніВибори проти підкупу виборців, оскільки найбільш успішною ми вважаємо комунікацію по принципу «рівний-рівному», коли про неприпустимість продажу свого голосу говорять не дорослі поважні експерти, а такі ж підлітки, які хочуть жити у кращій версії України. – говорить комунікаційниця Руху ЧЕСНО Юлія Решітько. – Ми готові поділитись із ініціативою «Твій Голос!» усіма своїми знаннями та досвідом, набутими за сім років роботи, аби разом пояснити молодим виборцям, як побудований виборчий процес, як політичні міфи впливають на волевиявлення, чому важливо обирати не емоційно, а найголовніше – чому продавати голос – це дно. Закликаємо усіх долучатись!»
Поділитись