Одеська фірма, що має намір забудувати історичний Літній театр, подала позов до суду про відшкодування збитків проти шести активістів. У кожного з них забудовник вимагає по мільйону гривень за "вчинення безладу, погрому та знищення майна Літнього театру".
Про відкриття судового провадження на своїй сторінці у Facebook повідомив очільник одеського осередку "Автомайдану" Віталій Устименко. Копію ухвали за аналогічним позовом опублікував на своїй сторінці у Facebook ще один активіст – Ігор Бичок. Згідно з нею, матеріали справи передано до Приморського районного суду.
"Контора Галантерника СП "Солінг" позивається проти мене до суду, вимагаючи компенсацію в розмірі 1 млн грн за Літній театр. Подібні позови отримали Алексей Костржицкий, Дем'ян Ганул, Ігор Бичков, Gevorg Yeganyan та Sergey Samoylyuk. Прекрасний день, я вважаю", – написав у Facebook "автомайданівець" Устименко.
Протистояння між забудовником і містянами почалося ще минулого року, коли одесити зламали ворота, які загороджували вхід до Літнього театру, і прорвалися на його територію.
У грудні 2018 року депутатка Одеської міської ради від "БПП" Лілія Леонідова опублікувала документи, відповідно до яких на місці Літнього театру мали побудувати 8-поверховий торговельно-розважальний центр. Забудовником є спільне підприємство "Солінг", котре, власне, і подало на активістів позов до суду. За даними аналітичної системи YouControl, ця компанія в листопаді 2017-го змінила власників, і замість українських громадян тепер нею володіє офшорна фірма "Маресенія", зареєстрована на Кіпрі.
Згідно з кіпрськими реєстрами, компанію "Маресенія" заснували в червні 2017 року.
Після суспільного розголосу Міністерство культури України заборонило забудовувати Літній театр, занісши його в межі міського саду та надавши йому статус архітектурної пам'ятки.
Депутатка Леонідова зазначає, що забудовник розповідав різні версії щодо майбутнього Літнього театру:
"Они изначально заявляли, что не планировалась стройка, но после публикации они начали меня обвинять, что документы поддельные. На что я показала, что документы с печатями и получены законным путем. После этого они уже замолчали".
"Самое печальное, что они не отменяют градостроительные условия, и городская власть в том числе. Застройщик не отказался от своих планов по застройке", – додає вона.
Попри те, що будівельна фірма доводить у судах законність забудови й поки що виграє, депутатка сподівається, що громадськість має шанс, хоча й збентежена судовими позовами проти активістів.
Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО промоніторив фінансування одеських осередків партій, відстежує перебіг передвиборчої агітації в Одеській області, виявив серед довірених осіб Вілкула фігурантів кримінальних проваджень, проаналізував декларації депутатів Одеської обласної ради від ВО "Батьківщина" та партії "Довіряй ділам".
Поділитись