Кандидат на пост Президента України Ігор Смешко отримав від Михайла Поживанова 1 мільйон гривень. Загалом на виборчий фонд Смешко назбирав 1,8 мільйонів гривень.
Така інформація опублікована у проміжному фінансовому звіті про надходження та витрати з виборчого фонду кандидата на сайтах ЦВК і НАЗК.
Згідно зі звітом, Смешко у власну кампанію вклав 500 гривень. Решту отримав від фізичних осіб.
Мільйон гривень, а це більша половина внесків, кандидату перерахував член президії політради "Аграрної партії", голова громадської організації "Фонд муніципальних реформ "Магдебурзьке право", Михайло Поживанов. Політик був нардепом чотирьох скликань. У 2-му скликанні він був безпартійним, у 4-му і 5-му від "Народного Руху України", а у 6-му скликанні був обраний по багатомандатному загальнодержавному округу по списку "Блоку Юлії Тимошенко".
Протягом 2008-2010 Поживанов займав посаду заступника міністра економіки Богдана Данилишина.
У 2010 Служба безпеки України порушувала щодо Поживанова кримінальну справу. Його звинувачували у вчиненні розкрадання державних коштів у сумі майже 35 мільйонів. У 2014 провадження закрили.
Михайлу Поживаному належить центральний універмаг Маріуполя, також його пов’язують з компанією "Київтурекспрес".
У "Аграрної партії" на президентських виборах 2019 року немає власного кандидата.
Судячи із великої кількості зовнішньої реклами та реклами на ТБ в минулому році від "Аграрної партії" у президенти збирався висуватися Віталій Скоцик. Однак, на початку осені в "Аграрній партії" відбувся конфлікт між Віталієм Скоциком і більшістю членів політради. Після цього Віталій Скоцик заснував громадську організацію "Аграрна платформа Віталія Скоцика" та пішов на вибори самовисуванцем.
Внески інших донорів Ігора Смешка були набагато меншими. Так, власниця фермерського господарства з Вінниччини "Роксана-К" Оксана Решетник дала Смешку 150 тисяч гривень. Киянин Олександр Кравець дав 100 тисяч, а житель села Орадівка, Христинівського району Черкаської області дав 50 тисяч гривень. Інші внески набагато менші - від 30 тисяч до 90 гривень.
Витрачався Ігор Смешко переважно на піар у медіа та друк агітаційних листівок.
Громадський рух ЧЕСНО зробив розпаковку кандидата Ігоря Смешка.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО аналізував попередні виборчі фонди інших кандидатів. Так, працівники підприємств олігархів Ріната Ахметова та Вадима Новинського фінансувалимільйонами гривень кампанію кандидата в президенти Олександра Вілкула.
А кандидат Микола Габер за всю виборчу кампанію отримав на рахунок виборчого фонду лише один платіж – 500 гривень, але потім їх повернув, як помилкові надходження.
Петро Порошенко профінансував свій виборчий фонд самостійно, а Юлії Тимошенко гроші дала партія "Батьківщина". Це означає, що нині походження коштів її кампанії невідоме. Донорів партії оприлюднять у фінансових звітах за 1 квартал, які з'являться у травні, коли ця інформація вже не буде актуальною для виборців.
Майже половина внесків у виборчий фонд Анатолія Гриценка надійшла від мешканців Володимира-Волинського, райцентру у Волинській області.
Виборчий фонд Володимира Зеленського фінансували фігуранти справи "Приватбанку" і помічники екс-регіоналів.
Крім того, Громадський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про кандидатів у Президенти у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.
Також 31 березня, у день виборів Президента України, Рух ЧЕСНО моніторитиме перебіг голосування в режимі онлайн.
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net
Поділитись