Публікації, що можуть розцінюватись як агітація, Андрій Лозовий та Ярослава Пугачова розмістили на свої сторінках у соцмережі.
Народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий встановив на обкладинку своєї сторінки у Facebook фото фрагмента виборчого бюлетеня, на якому вказано прізвище кандидата у Президенти Олега Ляшка, а навпроти нього стоїть позначка у вигляді вил. Таку публікацію можна розцінювати як агітацію, оскільки вона фактично закликає голосувати за конкретного кандидата.
Варто зазначити, що оприлюднений Лозовим бюлетень не є бюлетенем поточних виборів Президента, а використовувався в іншій виборчій кампанії. У якій саме - визначити важко, адже інші прізвища на фрагменті заретушовані. Публікацію Лозового лайкнув сам Ляшко.
Водночас прес-секретарка Радикальної партії Ярослава Пугачова опублікувала у своєму Facebook фото справжнього бюлетеня цих виборів, де навпроти прізвища Ляшка стоїть позначка у вигляді галочки. “Голосуйте!”, - прокоментувала світлину Пугачова. Ця публікація також має ознаки агітації. Окрім того, раніше в МВС нагадали, що фотографувати бюлетені з демонстрацією волевиявлення заборонено.
Сама Пугачова в коментарі Руху ЧЕСНО заявила, що не бачить у своїх діях порушення закону. Вона посилається на те, що, мовляв, не повідомляла про свій вибір конкретній людині з метою, наприклад, отримати гроші, а також важко довести, що це саме її бюлетень.
“Мене ніхто не підкуповував. Я ж не беру участі в підкупі виборців. Я виклала це публічно, а не відправила конкретній людині з якоюсь метою. А по-друге, доведіть, що це мій бюлетень. Може, це мій бюлетень з 2014 року, коли я теж голосувала за Ляшка [варіант того, що це бюлетень іншого року, виключений, адже решта кандидатів, зазначені на цьому фрагменті, не балотувалися того року - прим. ЧЕСНО]… Норма закону [про розголошення виборцем змісту його волевиявлення - прим. ЧЕСНО] стосується, коли є підкуп виборців. Я не брала участі в підкупі виборців”, - зазначила Пугачова.
Згідно зі ст. 159 Кримінального кодексу України, умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі, карається штрафом від 1700 до 5100 гривень або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. У МВС зазначали, що судова практика в Україні наразі не має прецедентів притягнення виборця до відповідальності за розголошення таємниці волевиявлення.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО моніторить перебіг голосування на виборах Президента в режимі онлайн-марафону.
Поділитись