Депутати Київради не підтримують транспортну розв'язку в Нацпарку "Голосіївський"

Фото: Депутати Київради не підтримують транспортну розв'язку в Нацпарку "Голосіївський"

17 квітня транспортна комісія Київради вчергове розглянула питання щодо створення транспортної розв'язки на трасі Київ-Чоп поблизу села Чайки. Депутати поставили на голосування рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою в межах 7 га земель державного лісового фонду, а саме біличанського лісу, який входить до НПП "Голосіївський".

Члени комісії не підтримали це рішення. Зокрема, четверо депутатів – Сергій Майзель ("Солідарність"), Ігор Галайчук ("Батьківщина"), Максим Борозенець ("Київська команда") та Андрій Задерейко ("Єдність") – утрималися, один – Прохор Антоненко ("Свобода") – проголосував "проти", а двоє – заступник міського голови Валентин Мондриївський ("Солідарність") і голова транспортної комісії Олексій Окопний ("Солідарність")проголосували "за".

За словами очільника комісії Олексія Окопного, кошти на цю транспортну розв'язку (близько 400 млн грн) виділяють з державного бюджету для Служби автомобільних доріг у Київській області.

Окопний пояснив Руху ЧЕСНО, що голосував за цей проект саме тому, що на його реалізацію є гроші в бюджеті:

"Справді, той проект, який подано, не до кінця досконалий з того погляду, що його можна спроектувати таким чином, аби менше зелених насаджень можна було видалити. Є два моменти. Не так часто великі інфраструктурні об'єкти ми маємо змогу профінансувати з держбюджету. Якщо є така можливість, я вважаю, що місту треба за неї чіплятися, оскільки десь 400 млн грн планували на цю розв'язку. Дорога там достатньо небезпечна: світлофор – не вихід із ситуації, а тимчасовий захід. Нам ця розв'язка потрібна, і якщо Служба автомобільних доріг у Київській області може нам її побудувати, то цим треба скористатися".

"Друге, на чому я б хотів наголосити: сьогодні розглядали надання дозволу на розроблення проекту землеустрою. Це не затвердження проекту землеустрою. Ми надаємо можливість проектантам спільно зі Службою автомобільних доріг, Департаментом земельних ресурсів, Департаментом архітектури відпрацювати таке землевідведення, яке задовольнить усіх", – додав депутат.

Член транспортної комісії, депутат від "Свободи" Прохор Антоненко, який єдиний проголосував "проти", розповів Руху ЧЕСНО, що цей проект рішення без змін виносять на розгляд ради вже втретє, попередні рази він не набрав необхідної кількості голосів.

Цього разу на засідання комісії прийшли співробітники поліції, які наполягали на тому, що на цій ділянці траси часто трапляються аварії, тому там необхідна розв'язка, і наголошували, що безпека людей важливіша за 3-5 га лісу.

Антоненко зазначив, що, відколи там з'явився світлофор, ситуація покращилась, і попросив надати статистику аварій до появи світлофора й після цього. Таких цифр у представника поліції не було.

"Це питання після нашої комісії ще будуть виносити на розгляд земельної комісії. Якщо вони проголосують, то теоретично цей проект рішення може знову потрапити на сесію. Попри те, що депутати вже двічі відхилили його на сесії, Департамент земельних ресурсів знову подав його як новий", – повідомив Антоненко.

"Я не проти розв'язки. Вона, безперечно, потрібна на тому місці. Але варіант, який пропонують, знищує 7 га Нацпарку "Голосіївський", тому цей проект не підходить. Треба було б інший проект затверджувати, ми на цьому наголошували. Проте зараз "УДАР" із "Солідарністю" та "Єдністю" фактично протягують саме цей проект", – додав депутат.

Рух ЧЕСНО поцікавився в голови комісії Окопного, чи має Київська міська рада компетенцію розпоряджатися земельною ділянкою, яка перебуває в межах Нацпарку "Голосіївський", котрий є власністю держави. На це Окопний відповів, що довіряє в цьому питанні юристам Київради:

"Я за фахом не юрист. У нас за регламентом є відповідна процедура, коли всі причетні комісії погоджують проект рішення, який потім потрапляє до управління правового забезпечення Київської міськради, і вже воно або візує, або надає висновок до цього проекту рішення. Я не пам'ятаю, щоб минулого разу, коли цей проект рішення виходив у залу, був правовий висновок. Якщо цього разу буде правовий висновок, то це рішення депутати не підтримають".

Нагадаємо, еколог Михайло Погребиський та народна депутатка Ольга Червакова впевнені, що Київрада перевищує свої повноваження, розпоряджаючись землею, яка їй не належить.

Червакова зауважує, що Київрада вже робила спробу розпоряджатися землями природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Ідеться про внесення 2016 року змін до детального плану території "Теремки ІІІ" для прокладення нової автомобільної об'їзної траси "Кільцева дорога – Теремки III – Одеська траса" за рахунок частини НПП "Голосіївський".

За фактом порушення природоохоронного законодавства було відкрито кримінальне провадження за ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем).

Фото: kmr.gov.ua


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]