Опис політика
Народний депутат Верховної Ради 5, 6, 7 і 8 скликань. Неодноразово помічний за кнопкодавством, фігурант низки антикорупційних розслідувань.
У лютому 2024 року НАБУ та САП прийшли з обшуками до будинку Пашинського у справі так званого “палива Курченка”. За даними слідства, у 2014 році суд наклав арешт на 97 тисяч тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. Їх конфіскували у структур Сергія Курченка - олігарха часів Януковича.
За допомогою політичного лобі Пашинського ці нафтопродукти передали профільному держпідприємству, яке потім продало їх за зниженими цінами фірмам бізнес-партнерів нардепа.
Згодом справу передали до Вищого антикорсуду, де йому призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у СІЗО. На наступний день Пашинського випустили із СІЗО під заставу у розмірі 272 млн гривень.
З 2022 року Пашинський очолював Національну асоціацію підприємств оборонної промисловості України.
У 2019 році невдало балотувався до Верховної Ради за 64 округом (Житомирська область) як безпартійний самовисуванець. Виборча кампанія відбувалась на фоні серії арештів та судових розглядів справи про стрілянину, яку вчинив Пашинський у 2017 році.
У тому ж році тодішній Генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив про підготовку оголошення трьох підозр, які стосуються фактів розкрадання коштів в оборонній сфері.
У 2017 році Пашинський 31 грудня вистрілив з пістолета по жителю Васильківського району Київщини В'ячеславу Хімікусу внаслідок конфлікту на дорозі.
За даними слідства та словами самого Пашинського, стрілянину нардеп влаштував у якості самооборони після того, як отримав удар пляшкою по голові. Після цього Пашинський отримав підозру від ДБР, а згодом рішенням суду був заарештований. У 2021 році суд повністю виправдав Пашинського у справі про стрілянину
У 2014-2016 роках працював головою Наглядової Ради ДК “Укроборонпром”.
У червні 2014 року після свого обрання президент Петро Порошенко звільнив Пашинського з посади голови Адміністрації президента та призначив замість нього свого бізнес-партнера Бориса Ложкіна.
У тому ж році був обраний депутатом Верховної Ради 8 скликання від партії “Народний Фронт” (№12 у списку), як член партії. Був головою комітету з питань національної безпеки і оборони. Неодноразово був помічний за кнопкодавством, також був регулярним прогульником засдіань Верховної Ради.
У 2014 році після втечі Віктора Януковича був призначений тимчасовим головою Адміністрації Президента указом тодішнього в.о. президента України Олександра Турчинова. Пашинський був одним із ініціаторів початку Антитерористичної операції на Донбасі.
Був активним учасником Революції Гідності, брав участь у організаційному забезпеченні акцій протесту, зокрема був заступником Штабу національного спротиву, який базувався в Будинку профспілок.
У 2013-2014 роках був заступником голови ВО “Батьківщина”. До того був в.о. голови Донецької обласної організації та головою Житомирської обласної організації партії (з 2007 року).
У 2012 році був обраний народним депутатом від ВО “Батьківщина” (№27 у списку), як член партії. Член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
У 2007 році заснував благодійний фонд “Благодійний фонд Сергій Пашинського”.
У 2006 та 2007 роках був обраний народним депутатом 5 та 6 скликань від “Блоку Юлії Тимошенко” (101 та 73 номер у списку відповідно) як член партії ВО “Батьківщина”. В обох скликаннях був членом комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
З 2005 до 2006 року був генеральним директором державного підприємства “Укррезерв” та заступником голови Наглядової Ради Державної іпотечної установи.
У 2005 році був радником прем’єрки Юлії Тимошенко (на громадських засадах).
У 2002 році невдало балотувався до Верховної Ради 4 скликання від виборчого блоку “Проти всіх” як мажоритарник по 12 округу (Вінниця), зняв свою кандидатуру у ході виборів.
З 1999 до 2000 року був заступником голови правління “Ощадбанку”.
До 1999 року працював у комерційних структурах у сфері торгівлі, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.
У 1998 році невдало балотувався до Верховної Ради 3 скликання як самовисуванець у 66 окрузі (Житомирська область, Коростень). На момент виборів був президентом ЗАТ “Торговий дім банку “Україна”.
Журналісти видання “НВ” писали, що Пашинський ймовірно причетний до зловживань під час закупівель армійської техніки. Міністр оборони України Степан Полторак спростував ці звинувачення.
У 1991 році закінчив Київський педагогічний інститут імені Михайла Драгоманова за спеціальністю “історик-суспільствознавець”
Народився 14 жовтня 1966 року в селі Зірне Рівненської області.
Пов'язані партії
Балотування
-
2019мажоритарка 64Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: САМОВИСУВАННЯ — мажоритарка 64Не обрано
-
2014список №12Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "НАРОДНИЙ ФРОНТ" — список №12Обрано
-
2012список №27Верховна Рада 7-го скликання: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБʼЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА" — список №27Обрано
-
2007Верховна Рада 6-го скликання, позачергові: БЮТОбрано
-
2006Верховна Рада 5-го скликання: БЮТОбрано
-
2002Верховна Рада 4-го скликання: Виборчий блок політичних партій "Проти всіх"Не обрано
-
1998мажоритарка 66Верховна Рада 3-го скликання: САМОВИСУВАННЯ — мажоритарка 66Не обрано
Фракції
- Верховна Рада 8
-
Листопад 2014 — Серпень 2019Народний фронт
- Верховна Рада 7
-
Грудень 2012 — Листопад 2014ВО "Батьківщина"
Міжфракційні обʼєднання
Комітети
- Верховна Рада 8
-
Листопад 2014 — Серпень 2019Комітет з питань національної безпеки і оборони
Гречкосійство
Кнопкодавство
Дізнатися більшеПомічники
Посади у партіях
- Член Координаційної ради партії НАРОДНИЙ ФРОНТ
Фігурування в антикорупційних розслідуваннях
Дивитись усі 7Фаворити «Укртранснафти», фірми, пов'язані з Ахмєтовим і Пашинським розіграли ще півмільярда на ремонт нафтопроводу
- закупівля за завищеною ціною тендерні махінації
- тендер з фіктивною конкуренцією тендерні махінації
Півмільярда «Укртранснафти» на ремонт нафтопроводу поділили фірми, пов’язані з Ахметовим і Пашинським
- закупівля за завищеною ціною тендерні махінації
- порушення процедури проведення тендеру тендерні махінації
Гладковський та Пашинський ймовірно причетні до сумнівних закупівель армійської техніки
- використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання
- закупівля за завищеною ціною махінації на безтендерних держзакупівлях
- розтрата махінації на безтендерних держзакупівлях
Пашинський суміщав посади народного депутата та в.о. Голови Адміністрації Президента
- порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності владні зловживання
Сина народного депутата Пашинського у 2015 році призначили на посаду у державному «Спецтехноекспорті»
- непотизм владні зловживання
Пашинський причетний до рейдерства "Житомирських ласощів"
- рейдерство шахрайські афери