Опис політика
Народний депутат Верховної Ради 9 скликання від "Слуги народу".
У травні 2024 року НАБУ повідомило про підозру нардепу у незаконному збагаченні на 11 млн грн. Йдеться про набуття у власність трьох земельних ділянок на Київщині, п'яти квартир у столиці, двох нежитлових приміщень, а також автівок Tesla та Mersedes-Benz. Це майно нардеп оформив на близьких родичів. ЗМІ писали, що йшлося про Клочка. Раніше про це майно писали журналісти-розслідувачі.
Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Через спротив громадськості станом на початок 2024 року президент не підписав законопроєкт, а отже він лишається нечинним.
У 2022 році Комітет з питань організації держвлади та місцевого самоврядування, який очолює Андрій Клочко (“Слуга народу”), підтримав його проєкт №7654.
Ця ініціатива була спробою зірвати конкурс на призначення очільника НАБУ. Вона також мала на меті спростити процедуру його звільнення. Окрім цього, підтримка такої ініціативи негативно впливала б на систему антикорупційних та правоохоронних органів — НАЗК, ДБР, БЕБ. G-7 розкритикував законопроєкт. Після цього народні депутати не винесли це питання у порядок денний сесії.
Перед цим засіданням члени комітету висловили недовіру Клочку. Рух ЧЕСНО разом з іншими ГО ініціював заяву з вимогою не підтримувати цей законопроєкт Клочка та розглянути питання про усунення його з посади, зокрема і через те, що він як голова Комітету раніше допускав під час засідання голосування сторонньої людини і зараховував ці голосування "за".
У 2021 року, за даними ресурсу "Групи інтересів" Руху ЧЕСНО, Клочко був одним із 3 найвпливовіших нардепів за кількістю поданням законопроектів.
Журналісти Bihus.info опублікували розслідування згідно з яким мати народного депутата, 70-річна Наталія, протягом останніх двох років стала власницею двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і авто Tesla. Ринкова вартість цього майна на момент проведення розслідування, складала приблизно 14,5 млн грн. Почала вона його купувати, коли син потрапив до Верховної Ради.
У той самий час у Клочка з’явилася приймальня в Ірпені, його знімає інформаційний ресурс ITV, пов’язаний з ексмером Ірпеня фігурантом антикорупціних розслідувань Володимиром Карплюком. І саме Клочко був на лінійці першого вересня в Ірпені разом зі своїми колегами із “Слуги народу” та недоброчесним забудовником Карплюком.
У 2020 році як голова Комітету блокував рішення про приєднання Коцюбинського до Києва. Клочко взявся співголовувати у робочій групі щодо цього питання і за півтора року жодного разу не зібрав робочу групу, хоча дав слово це зробити 24 липня. Блокування приєднання селища вигідне забудовникам Ірпеня, які з 2008 року намагаються забудувати Біличанський ліс.
Цього ж року нардеп отримував компенсацію за житло.
Клочко є членом Ради Будівельної палати України.
У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 83 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
У 2015 році балотувався до Київської міської ради від партії “Відродження” за 27 округом як безпартійний. У 2014 році балотувався до Верховної Ради за 217 округом (м.Київ) від “Блоку лівих сил” як безпартійний.
З 2018 року - помічник проректора Київського Національного університету будівництва та архітектури, раніше працював там само провідним спеціалістом відділу міжнародних відносин.
З 2017 року - виконавчий директор компанії “Хлебарський”. Обіймав посаду заступника директора з продажів ТОВ “Агропродекспорт”.
Керівник ГО “Коло”. Віце-президент Федерації петанку України.
Закінчив факультет електроніки НТУУ “Київський Політехнічний Інститут”, економічний факультет Української академії менеджменту і бізнесу. Випускник Міжнародного інституту менеджменту, магістр бізнес-адміністрування (МВА). Аспірант Національної академії державного управління при Президентові України.
Народився 16 березня 1981 року в Києві.
Маркерні голосування
Має корупційні ризики. Євросоюз двічі закликав відхилити законопроєкт 5655.
прийнято
Позбавляє впливу російських спецслужб в Україні під прикриттям релігійних установ.
прийнято
Дозволяє обіг медичних препаратів на основі канабісу, що полегшить лікування онкохворих та військових.
прийнято
Освіта
Пов'язані партії
Балотування
-
2019список №83Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ" — список №83Обрано
-
2015мажоритарка 27Київська міська рада 8-го скликання: ПАРТІЯ "ВІДРОДЖЕННЯ" — мажоритарка 27Не обрано
-
2014мажоритарка 217Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "БЛОК ЛІВИХ СИЛ УКРАЇНИ" — мажоритарка 217Не обрано
Фракції
- Верховна Рада 9
-
Серпень 2019 — ...Слуга народу
Міжфракційні обʼєднання
-
2019-09-10 — ...Рівні можливості
-
2019-09-13 — ...Українці в світі
-
2019-09-20 — ...БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain)
-
2019-10-04 — ...Питна вода
Комітети
- Верховна Рада 9
-
Серпень 2019 — ...Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування