Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Стефанішина Ольга

Стефанішина Ольга Віталіївна

Рік народження: 1985

Опис політика

Міністерка юстиції України (з 2024 року). Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (з 2020 року).

У 2024 році Верховна Рада призначила Стефанішину міністеркою юстиції замість звільненого Дениса Малюськи. При цьому Стефанішина зберегла посаду Віцепрем'єр-міністерки з питань євроінтеграції.

У 2023 році "справу Лукаш", де фігурувала Стефанішина у статусі обвинуваченої, надійшла до Вищого антикорупційного суду. За даними ЗМІ їй оголосили підозру щодо розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

У тому ж році Стефанішина подала до Верховної Ради заяву про відставку віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Пізніше парламент підтримав відставку Стефанішиної.

У 2022 році прізвище Стефанішиної фігурувало у справі Максима Микитася про спробу підкупу мера Дніпра Бориса Філатова. У ній Стефанішина згадується в контексті повернення активів "УкрБуду", Микитась висловив упевненість, що вона має підтримати запропоновану ним схему. У цій справі також фігурує юрфірма “Ілляшев і партнери”, де раніше працювала Стефанішина.

У 2021 році була включена до політради “Слуга народу” – керівного органу партії.

У 2020 році Верховна Рада призначила Стефанішину віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Також її включили до складу РНБО.

Після призначення Стефанішина розповіла, що була підозрюваною у справі "справі Лукаш", коли у 2014 році очолювала підрозділ Мін'юсту та ініціювала "проведення досліджень на тему європейської інтеграції". Стефанішина зазначала, що справа не рухалась протягом 6 років.

Журналісти "Bihus.info" після цього звинувачували Стефанішину у дезінформації, оскільки вона отримала підозру у жовтні 2019 року.

У тому ж році Стефанішина працювала в юридичній фірмі “Ілляшев та Партнери”, яка окрім України мала офіси у РФ (були закриті після 24 лютого 2022 року).

У 2019 році невдало балотувалась у Верховну Раду від партії “Українська стратегія Гройсмана” (№25 у списку).

З 2017 року перейшла до Секретаріату Кабінету Міністрів директором офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, де пропрацювала до 2019 року. Була підлеглою тодішньої віцепрем'єрки з євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.

У 2007 році почала працювати у Мін’юсті, спочатку у відділі юридичного забезпечення європейської інтеграції в департаменті з питань адаптації законодавства, а з 2010 до 2015 року була заступником директора у департаменті міжнародного права та директором у департаменті європейської інтеграції.

З 2006 по 2007 рік займалася приватною юридичною практикою.

У 2008 році закінчила КНУ ім. Тараса Шевченка, отримала кваліфікацію юриста-міжнародника‚ перекладача з англійської мови. У 2016 році отримала диплом спеціаліста “фінанси і кредит” Одеського національного економічного університету.

Народилась 29 жовтня 1985 року в Одесі.

Освіта

  • Освіта
    Освітній рівень: освіта вища

    Балотування

    Посади

    • 2024-09-05 — ...
      Міністерка з питань юстиції України
    • 2020-06-04 — 2024-09-04
      Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

    Посади у партіях

    Дивитись більше про політика в інших джерелах

    Посіпаки-2
    Вони голосують для тебе
    Серпом по рейтингу