Фігурант Реєстру зрадників
-
Підозра в держзраді
Опис політика
У 2024 році Євгеній Шевченко отримав підозру в держзраді. Слідство встановило, що він розповсюджував фейки російської пропаганди про командування Сил оборони України та суспільні настрої. Йому обрали запобіжний захід - тримання під вартою без права внесення застави.
Також Шевченко протягом 2020-2023 років неодноразово відвідував Білорусь, де налагоджував "схеми" щодо закупівлі для підконтрольних йому компаній електроенергії та аміачних добрив по заниженій вартості. Для реалізації оборудок нардеп залучав підставних осіб, у тому числі нерезидентів підконтрольних йому фірм.
Євгеній Шевченко у своєму дописі в Telegram закликав Президента України до переговорів з РФ.
Також він заявив, що написав листа Дональду Трампу і Джей Де Венсу щодо сприяння у припиненні авторитаризму та диктатури в політичному житті України.
Того ж року Євгеній Шевченко голосував проти законопроєкту щодо заборони УПЦ (МП).
Згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, Євгеній Шевченко увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання. За даними дослідження Євгеній Шевченко пропустив 53% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року. На додачу у депутатській групі Відновлення України, до якої входить нардеп, найбільший відсоток прогульників серед парламентарів.
У 2023 році Євгеній Шевченко вів таємні переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком на прохання українських спецслужб
У липні 2022 вперше з’явився у ВРУ, у несанкціонованому однострої ЗСУ. Нардепи від Європейської солідарності та ексколеги депутата зі Слуги народу змусили Євгенія Шевченка залишити сесійну залу.
З 24 лютого по 1 червня 2022 року, згідно аналітики Руху ЧЕСНО, пропустив всі засідання Ради під час війни, щодо яких є дані.
7 березня 2022 року, після початку війни з РФ, при спробі перетину кордону з Польщею Служба безпеки України затримала народного депутата Євгенія Шевченка.
У січні 2022 року, згідно аналітики Руху ЧЕСНО, отримав 20 000 грн компенсації за житло.
24 травня 2021 року фракція "Слуга Народу" заявила про виключення Шевченка зі свого складу.
23 травня 2021 року, коли у Білорусі примусово посадили літак "Ryanair" і затримали опозиціонера Рамана Протасевіча, Шевченко похвалив Лукашенка.
20 квітня 2021 року поїхав на зустріч до сампроголошеного президента Білорусі Лукашенка. Згодом заступник глави фракції Слуга народу Олександр Корнієнко заявив, що поїздка була власною ініціативою Євгена, а представники партії вимагатимуть пояснень. У Мінську заявляв, що третина українців хочуть бачити своїм президентом Лукашенка.
У серпні 2020-го Шевченко привітав незаконно обранного президента Білорусі з переобранням та закликав білорусів пробачити Александру Лукашенку його "гріхи та злочини".
У червні 2020 поставив свій підпис під постановою про звільнення Авакова з посту міністра внутрішніх справ.
У жовтні 2019 року Шевченко взяв участь у пропагандистській передачі на російському "1 каналі", де розповів, які погані в Україні націоналісти.
Шевченко був частим гостем телеефірів каналу кума Путіна Медведчука - "112".
Згідно з аналітикою руху ЧЕСНО за 2019 рік Шевченко став лідером серед нардепів Запоріжжя за кількістю поданих правок до законодавчих актів.
У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №76 (Запорізька область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань економічного розвитку.
Був довіреною особою кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського на виборах 2019 року.
У 2014 році балотувався до Верховної Ради 8 скликання від партії “Воля” за округом №210 (м. Прилуки Чернігівської області).
У 2012 році балотувався до Верховної Ради 7 скликання за округом №75 (м.Запоріжжя) як самовисуванець.
ПІдприємець. Обіймав керівні посади в компаніях “Eurocape New Energy”, “ECE Projektmanagement G.m.b.H”, “Агросталь”, “Цветмет”. Раніше працював електриком у колгоспі.
Закінчив Класичний приватний університет (м.Запоріжжя), кваліфікація “юрист”.
Маркерні голосування
Позбавляє впливу російських спецслужб в Україні під прикриттям релігійних установ.
прийнято
Пов'язані партії
Балотування
-
2019мажоритарка 76Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ" — мажоритарка 76Обрано
-
2014мажоритарка 210Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ВОЛЯ" — мажоритарка 210Не обрано
-
2012мажоритарка 75Верховна Рада 7-го скликання: САМОВИСУВАННЯ — мажоритарка 75Не обрано
Фракції
- Верховна Рада 9
-
Травень 2021 — ...Позафракційні
-
Серпень 2019 — Травень 2021Слуга народу
Міжфракційні обʼєднання
-
2019-10-03 — ...ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ
Комітети
- Верховна Рада 9
-
Серпень 2019 — ...Комітет з питань економічного розвитку