Здати зрадника

Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Шарій Анатолій Анатолійович
Фото: Шарій Анатолій

Шарій Анатолій Анатолійович

Рік народження: 1978

Фігурант Реєстру зрадників

  • ФАР
    Проросійський пропагандист. Трансляція основних меседжів пропаганди. Підозра за статтями дрежзрада та порушення рівних прав громадян.

Опис політика

Проросійський пропагандист і політик українського походження. Частий гість телеканалів НАШ, 112 Україна, ZiK та NewsOnе, які пов’язані з державними зрадниками Віктором Медведчуком, Євгенієм Мураєвим. 

У 2023 році СБУ повідомила Анатолію Шарію підозру в державній зраді. Слідство встановило, що він брав участь у підготовці та поширенні постановочних відеороликів, де військові збройних формувань рф допитують українських полонених.

У жовтні 2022 року Суд в Іспанії закрив справу про екстрадицію Шарія і він залишив країну. Йморівно виїхав до Італії.

5 серпня 2022 року Генпрокуратура Литви порушила справу стосовно Анатолія Шарія про відмивання грошей. Розслідування стосується 670 тис. євро, отриманих блогером, ймовірно, з росії.

4 травня 2022 року правоохоронні органи Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія, якого СБУ підозрює у державній зраді. 5 травня 2022 Суд в Іспанії відпустив проросійського блогера Анатолія Шарія під підписку про невиїзд.

У 2022 році Служба Безпеки України оголосила про підозру Шарію за статтями дрежзрада та порушення рівних прав громадян.  Діяльність "Партії Шарія" рішенням РНБО припинена. Також закрили YouTube-канал Шарія в Україні.

16 лютого 2021 року СБУ оголосило Анатолію Шарію  підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

У жовтні 2020-го журналісти Bihus.Info опублікували розслідування, згідно з якими неофіційні витрати Партії Шарія в рази перевищують витрати, про які політична сила офіційно відзвітувала перед НАЗК. У "тіньових" звітах партії заявлено, що лише на зарплати і лише за один місяць було витрачено понад 1.3 мільйона гривень - тобто більше, ніж офіційні надходження і витрати усієї партії за три місяці.

Крім цього, розслідувачі виявили, що БРСМ-нафта спонсорує Партію Шарія, а фінансистка партії Анжела Ларкіна керує щонайменше 3-ма компаніями з групи БРСМ.

У червні 2019 року заявив про участь у майбутніх виборах народних депутатів. На початку ЦВК відмовилася реєструвати його кандидатом. 2 липня, після рішення Верховного Суду, був зареєстрований. Після акцій протесту та листа Служби Безпеки України, де повідомляли, що Шарій із 2012 року не проживає на території України, ЦВК скасувала реєстрацію.

У червні 2019 року створив партію "Партія Шарія".

10 квітня 2019 Шевченківський районний суд скасував арешт та розшук Шарія й направив справу про стрілянину в прокуратуру для проведення додаткового розслідування.

На президентських виборах 2019 року Шарій підтримував кандидата від “Опозиційного блокуОлександра Вілкула. У другому турі Шарій підтримав Володимира Зеленського

Свою діяльність як відеоблогер розпочав у 2014 році. Події на Донбасі Шарій називав "громадянською війною за участю іноземних сторін". Шарій також відзначився активним "розвінчуванням фейків" українських ЗМІ, хоча його самого неодноразово ловили на брехні й маніпуляціях.

У січні 2012 року журналіст, перебуваючи під підпискою про невиїзд, залишив територію України. На момент виїзду з України у 2012 році керував відділом розслідувань інтернет-видання "Обозрєватєль". Того ж року в Литві він отримав політичний притулок та право на постійне проживання в ЄС. Шарія оголосили в розшук, проте протягом останнього року суди скасували цей захід в обох провадженнях проти блогера.

2011 року проти Шарія відкрили дві кримінальні справи: підозрювали в хуліганстві (журналіст вистрілив із травматичного пістолета в іншого чоловіка, з яким у нього виник конфлікт; згодом стверджував, що це був самозахист) та інсценуванні замаху на себе. Шарій назвав ці кримінальні провадження помстою високопосадовців МВС за його викривальні розслідування.

З 2008 публікувався в інтернет-виданні from-ua.com, яке вважаються маніпулятивними. Журналістську діяльність розпочав у 2005 році у жіночих глянцевих виданнях. Спочатку писав на різні гострі соціальні теми, згодом перейшов до критики влади. 

Освіта

  • Освіта
    Освітній рівень: освіта вища
    • Балотування

      Читайте на ЧЕСНО

      Довіра через відкритість: рейтинг прозорості комітетів ВРУ (оновлено)

      Довіра через відкритість: рейтинг прозорості комітетів ВРУ (оновлено)

      На підпис президента очікує законопроєкт, що зобов’яже всі комітети Верховної Ради публікувати відео зі своїх засідань. Саме на комітетах готують до го...

      Дивитись більше про політика в інших джерелах

      Посіпаки-2
      Вони голосують для тебе
      Серпом по рейтингу