У 14 червня 2022 року восьмий апеляційний суд Львова заборонив партію партію “Держава”,
20 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про припинення діяльності низки політичних партій. До списку потрапила і політична партія "Держава".
Четверо представників цієї організації вже давно значаться в Реєстрі держZрадників Руху ЧЕСНО. Це зокрема херсонський колаборант Кирило Стремоусов, який входив у раду розвитку партії, голова партії Дмитро Василець, якого звинувачують у сприянні діяльності терористичної орагнізації, членкиня політради партії Вікторія Шилова та член партії Олександр Семченко.
Зміна ребрендингу була лише візуальною, адже партійна програма не особливо змінилась, прихильники “Держави” і далі виступали за:
“всебічне об'єднання слов'янських народів" як основи для інтернаціоналізму, миру на планеті та гармонійного співіснування”;
надання російській мові статусу "другої національної" або статусу мови "міжнаціонального спілкування";
позаблоковість;
заборона діяльності НКО (некомерційних організацій), що фінансуються з-за кордону;
виконання міжнародних зобов'язань України і "Мінських угод";
"заборона" на фінансування державою якоїсь церкви;
"скасування" закону про декомунізацію;
"заборона" на вшанування колаборантів та осіб, які співпрацювали з нацистами;
заборона "продажу" сільськогосподарської української землі у приватну власність;
блокування вступу України в НАТО та ЄС через приведення Конституції України у відповідність до основних документів, “Актом про проголошення незалежності” та “Декларації про державний суверенітет”;
повернення вертикалі в правоохоронних органах шляхом ліквідації структур, які організовані закордонними фондами і країнами (НАБУ, НАЗК, САП, АРМА, Спеціальний Антикорупційний суд);
"перехід" на планову економіку тощо.
У 2021 році партія “Держава” здійснила ребрендинг і взяла за основу державний знак якості радянського союзу, але надала йому власного трактування — назвала знаком якості політики.
У 2020 році партію очолив блогер та пропагандист, якого раніше арештовували за звинуваченнями в допомозі російським бойовиками та за сприяння сепаратистському телеканалу "Новороссия ТВ", Дмитро Василець. У 2017 році Бердичівський суд Житомирської області визнав Дмитра Васильця і Євгена Тімоніна винними у сприянні терористичній організації і засудив їх до дев’яти років позбавлення волі. За даними спецслужби, вони тривалий час перебували на території “ДНР”, де надавали консультації та практичну допомогу представникам телеканалу “Новоросія ТБ”. У лютому 2018 року Апеляційний суд Києва змінив запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт на 60 днів. Після початку широкомасштабної війни росії проти України Василець увійшов до реєстру держзрадників.
У позачергових парламентських виборах 2007 року партія “Держава” участі не брала. Також політсила пропустила місцеві вибори 2010 року.
У липні 2007 року Геннадій Васильєв залишив партію “Держава” та балотувався на дострокових парламентських виборах за списком “Партії регіонів”. В.о. голови партії знову став Володимир Бачигін.
У 2006 році виборчий блок ішов на вибори з типовим проросійським наративним вінігретом — “Віра, совість, народ, єднання!” і “Духовність, робота і справедливість!”. У політпрограмі виступали за:
збереження політичних і економічних зв’язків з Росією;
дотримання позаблокового статусу України;
законодавче закріплення статусу російської мови як другої державної;
виховання підростаючого покоління на основі християнських цінностей та неухильне дотримання Закону України "Про захист суспільної моралі";
проти розповсюдження насильства і бездуховності в суспільстві, засилля порнографії на телеекранах;
за канонічну православну віру, виконання державою зобов’язань щодо повернення церковного майна.
На парламентських виборах до Ради 5-го скликання у 2006 році партія "Держава" разом із "Всеукраїнською партією трудящих" входила до Блоку "Держава-Трудовий Союз", в результаті отримали лише 0,14% (36 396 голосів).
Зазначимо, що у 2008 році Геннадій Васильєв входив у число найбагатших українців. Так, за оцінками журналу “Фокус”, він посідав 47 місце в рейтингу найбашатших українців, а статки співвласника концерну “Енерго” склали $575 млн, натомість журнал "Кореспондент" оцінив статки родини Васильєвих у $1,66 млрд. Васильєв мав під контролем і медіактив у вигляді телеканалу "Київська Русь".
Засновники партії “Держава” Володимир Бачигін та Наталія Шмигіна згодом працювали помічниками на громадських засадах та платній основі у Геннадія Васильєва у ВРУ IV та VI скликання.
У 2005 році на третьому з'їзді партії “Держава” її очолив співвласник найбільшого на той час у країні вугільного концерну "Енерго", донецький мажоритарник чотирьох скликань (ІІ, ІІІ, ІV та VI), перший заступник голови ВРУ (2002-2003), а згодом генпрокурор (2003-2004) та заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича (2010-2011) Геннадій Васильєв.
У 2004 році партія приєдналась до угоди про створення виборчої коаліції на підтримку держзрадника Віктора Януковича та разом із ПСПУ Наталії Вітренко, яка наразі теж фігурує в Реєстрі держZрадникыв, виступила проти Помаранчевої революції.
У парламентських виборах 2002 року партія участі не брала.
Створення
Політсила “Держава” позиціонувала себе як лівоцентристська та проросійська партія, заявляла про тисячі членів та осередків у всіх регіонах країни.
Партія “Держава” була зареєстрована понад 23 роки тому — 11 січня 1999 року у місті Вовчанську (Рубіжанське шосе, 11 А), зараз юридична адреса партії вказана у столиці (вул Сковороди, 17-В). Засновниками партії були Володимир Бачигін та Наталія Шмигіна, першим головою партії був Василь Шевченко.