Радикальна Партія Олега Ляшка

Партія заснована: 28 вересня 2010 р.

Попередні назви: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА та інші

Опис партії

Партія вдається до радикальних методів, таких як епатаж з коровою під Кабміном, перформанс із землепоїдання у Верховній Раді, бійки і скандали, популізм і гучні заяви. Партія обіцяла створити “партизанські загони” й “антикорупційний корпус”, повернути “ядерний статус Україні”, “усунути олігархів від керівництва держпідприємствами” та змусити їх “доплатити за копійчану приватизацію”. Натомість самих народних депутатів від РПЛ підозрювали в корупції, партію фінансувала олігархічна група, а Олег Ляшко та радикали отримали необмежений доступ до медіа, які належать Рінату Ахметову.

Формально осередки РПЛ є в усіх 24 областях України та у столиці (станом на травень 2020 року), однак з фінансових звітів видно, що радикали не мають жодної регіональної парторганізації зі статусом юридичної особи. 

На позачергових парламентських виборах 2019 року РПЛ отримала дещо більш ніж 4%, (6 місце – непрохідне).

На виборах Президента України 2019 року в І турі Олег Ляшко опинився на 7 місці, набравши понад 5% голосів.

На місцевих виборах 2015 РПЛ посіла 6 місце та завела до рад 2120 депутатів (1,95% мандатів).

На парламентських виборах 2014 партія посіла 5 місце (7,44%), здобувши 22 мандати. За даними соцдосліджень, лише 19% виборців РПЛ мали вищу освіту, а половина мешкала в сільській місцевості. РПЛ увійшла до провладної коаліції, а нардепа від РПЛ, колишнього голову “Укравтодору” Валерія Вощевського, призначили на посаду віце-прем’єра з питань інфраструктури. У 2015 після голосування за зміни до Конституції України в розділі децентралізації РПЛ оголосила про свій вихід з коаліції та перехід в опозицію. 

У Верховній Раді 8-го скликання фракція РПЛ брала участь у голосуваннях на рівні 30%. У парламенті РПЛ голосувала солідарно з групою депутатів (зокрема від “Опоблоку”), підконтрольних тому чи іншому олігарху, найчастіше Рінату Ахметову.

Серед скандалів, які стосувалися “Радикальної партії”, – публічне звинувачення генпрокурором заступника голови РПЛ Ігоря Мосійчука у вимаганні хабарів за депутатський запит і лобіювання комерційних інтересів, за що останнього арештували; подання про позбавлення іншого заступника лідера РПЛ Андрія Лозового недоторканності у зв’язку з підозрою в ухиленні від сплати податків майже на 2 млн грн.; скандал з нардепом-радикалом Андрієм Артеменком, який передав план нормалізації відносин між Україною та Росією ексраднику Президента США Майклу Флінну.

На позачергових президентських виборах 2014 Олег Ляшко посів 3 місце з результатом 8,32%. 

На парламентських виборах 2012 року Радикальна партія посіла 8-ме місце з результатом 1,08%.

У 2010 року в Україні з’явилася партія з назвою “Українська радикально-демократична партія” на чолі з Владиславом Теліпком. У 2011 УРДП перейменували на Радикальну партію Олега Ляшка, а лідером обрали позафракційного депутата ВРУ Олега Ляшка, якого виключили зБлоку Юлії Тимошенко” “за співпрацю з коаліцією більшості - Партією регіонів”.

Фінанси партії. У 2014 РПЛ отримала держфінансування, проте витрачала кошти платників податків не на партійне будівництво, а на привітання виборців зі святами, оплату ефірів Ляшка і інших партійців та навіть на джинсу. Під час парламентської кампанії 2019 року РПЛ витратила 111,8 млн грн., з яких на телерекламу – 103,8 млн грн. 2019 року РПЛ опинилася на 2 місці за обсягами отриманих коштів - 257 млн грн.

Основний склад партії

Голова Виконавчого комітету Політичної Ради Партії
Заступник Лідера Партії
Заступник Лідера Партії
Заступник Лідера Партії
Заступник Лідера Партії
Заступник Лідера Партії
Голова Політичної Ради Партії
Заступник Лідера Партії
Дивитись ще

Програма

Балотування

  • Верховна Рада 9-го скликання 2019 рік
    Голоси: 586384 (4,1%)
    Не обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА
  • Верховна Рада 8-го скликання 2014 рік
    Голоси: 1173820 (7,5%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА
  • Верховна Рада 7-го скликання 2012 рік
    Голоси: 221189 (1,1%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА

Статистика депутатів ВР

  • Відвідування фракції
    84,0%
    Немає даних про відвідування

Золото партійпоточні звіти за 2023 рік

Отримано
270 100.00 ₴
Витрачено
271 775.90 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися