Обʼєднання "САМОПОМІЧ"

Партія заснована: 29 грудня 2012 р.

Попередні назви: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ПАРТІЯ "САМОПОМІЧ"

Опис партії

Згідно з даними КМІС “Самопоміч” має 1,3% підтримки з найбільшою підтримкою на заході та в центрі України (станом на травень 2020 року).

Протягом свого існування партія використовувала тактику “нових облич”: було запроваджено внутрішньопартійне рейтингування для своїх нардепів, у регіонах відбувалися праймеріз із добору представників обласних осередків, а частина списку формувався з експертів та активістів.

На місцевих виборах 2020 року “Самопоміч” готова підтримувати кандидатів на посади мерів від “Голосу”, “ДемАльянсу”, “Сили людей”.

Після невдалої парламентської кампанії 2019 року на з’їзді в жовтні замість Андрія Садового новою лідеркою “Самопомочі” обрали колишню віце-спікерку ВРУ Оксану Сироїд. У регіонах партія зазнала значних утрат: в окремих міських радах фракції “Самопомочі” саморозпустились, у деяких – депутати “перефарбувались” і перейшли до інших фракцій. 

У фінансовому звіті партії за IV квартал 2019 року зазначено, що “Самопоміч” має 76 парторганізацій в Україні зі статусом юридичної особи, а також 24 обласні та осередок у Києві. Проте фактичних осередків “Самопомочі” в Україні значно менше: ефективно працюють лише парторганізації в Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській, Херсонській, Харківській та Київській областях.

На парламентських виборах 2019 року “Самопоміч” отримала лише 14 місце, набравши 0,62% голосів. До ВРУ 9-го скликання від партії по мажоритарному окрузі пройшов тільки мер Яворова Павло Бакунець, який увійшов до одіозної депутатської групи "Довіра".

2016 року через урядову катавасію, “клептократичний уряд Яценюка й руйнування парламентської демократії” “Самопоміч” відкликала міністра Олексія Павленка та вимагала новий уряд і нову коаліційну угоду. Фракція “Самопоміч” у повному складі проголосувала за постанову щодо недовіри Кабміну Арсенія Яценюка, яка не набрала достатню кількість голосів. Після цього “Самопоміч” вийшла з парламентської коаліції.

На місцевих виборах 2015 року “Самопоміч" завела до рад понад 850 депутатів, від неї обрали мерів Львова, Миколаєва, Білої Церкви, Борислава, Трускавця, Скадовська, Бара, Яворова та Перемишля. Це був 10-й результат за кількістю депутатів.

На парламентських виборах 2014 року "Самопоміч" посіла 3 місце, провівши 34-х народних депутатів. Соціологи заявили, що це вдалося завдяки новим обличчям. У партійному списку тоді не було жодного колишнього нардепа, а лідер партії Андрій Садовий був під №50 і залишився мером Львова. Водночас партія показала, що не вміє втримувати нових людей: з фракції було виключено 7 нардепів, здебільшого через голосування всупереч позиції фракції.

2013 року була зареєстрована партія “Об’єднання “Самопоміч”. Своєю ідеологією політсила визначила "впровадження в українську політику принципів християнської моралі та здорового глузду".

2005 року Андрій Садовий заснував ГО “Об’єднання “Самопоміч” до виборчої кампанії на посаду міського голови Львова.

Фінанси партії. До отримання держфінансування 2016 року “Самопоміч” організувала свою діяльність через ГО. Тоді на сайті була інформація про команду, але офіційно не було жодного працівника. Після одержання держкоштів фактично всі ці люди почали офіційно отримувати зарплату від партії, котра навіть розширила штат до кількох сотень працівників.

Приватні внески партія почала отримувати у другій половині 2018 року, з наближенням президентської кампанії. Серед найбільших донорів - ГО “Об’єднання “Самопоміч” і пов’язана з нею ГО “Львів – безпечне місто” (її співзасновником є працівник партії) – загалом 2,5 млн грн. Завдяки посередництву громадської організації партія оминула обмеження на максимальну суму внеску, яка того року становила 1,6 млн грн, та уникла дії норм закону щодо лімітів і звітування. Від жовтня 2018-го до січня 2019 року ГО отримала майже 25 млн грн. внесків. Витратили ці кошти на рекламну кампанію Андрія Садового як кандидата у президенти.

Під час парламентських виборів була задіяна ще одна ГО - “Твій вибір” (зареєстрована на партійців “Самопомочі”), яка оплатила рекламу на 16 тис. дол.

Основний склад партії

Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії
Член Політичної Ради Партії

Балотування

  • Верховна Рада 9-го скликання 2019 рік
    Голоси: 91596 (0,62%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ОБʼЄДНАННЯ "САМОПОМІЧ"
  • Верховна Рада 8-го скликання 2014 рік
    Голоси: 1738286 (11,0%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ОБʼЄДНАННЯ "САМОПОМІЧ"

Статистика депутатів ВР

    Немає даних про відвідування
  • Відвідування фракції
    86,0%

Золото партійпоточні звіти за 2022 рік

Отримано
26 335.00 ₴
Витрачено
25 870.39 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися