ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ЄДНІСТЬ ОЛЕКСАНДРА ОМЕЛЬЧЕНКА"

Попередні назви: УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ "ЄДНІСТЬ"

Опис партії

У вересні 2020 року партія висунула лідера партії Омельченка на міського голову Києва та оголосила список кандидатів у депутати до Київради. Цього ж місяця назву партії було змінено на “Єдність Олександра Омельченка”.

Омельченко за кілька місяців до виборів повідомив, що фракцію залишили п’ятеро депутатів Київради: Бродські та родина Ялових, Алла Шлапак

На парламентських виборах 2019 року партія “Єдність” висунула трьох кандидатів у Києві. Жоден з них не переміг.

У Київраді 8-го скликання фракція “Єдність”, як повідомляв Рух ЧЕСНО раніше, голосує найменш опозиційно та підтримує практично всі рішення. Депутати від “Єдності” переважно неналежно відвідують засідання сесій та комісій. Більшість із них є фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань.

Більшість представників “Єдності” в Київраді 8-го скликання відзначилася гречкосійством. Це були непоодинокі випадки першовересневих і новорічних подарунків від депутатів, безкоштовне катання на корабликах, великодні частування тощо.

У вересні 2017 року оголосили підозру “єднівцю” Сергію Кримчаку. За інформацією НАБУ, депутата затримали через заволодіння чужим майном, зловживання службовим становищем і відмивання коштів. На сьогодні судова тяганина триває. Попри це, Кримчак входить до першої десятки загального списку кандидатів у депутати Київради від “Єдності”.

На місцевих виборах 2015 року партія “Єдність” кандидувала 309 своїх представників – 0,15% від загальної кількості кандидатів, проте отримала лише 43 мандати в радах у всій країні, що становило 0,04% обраних місцевих депутатів. Загалом виборча кампанія у столиці для “Єдності” коштувала майже 5,8 мільйона гривень.

Омельченко взяв до своєї партії “Єдність” людей екснардепа Віктора Пилипишина, який голосував за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року, та команду колишнього нардепа, фігуранта антикорупційних розслідувань Олександра Супруненка. До партійного списку “Єдності” потрапили й люди з команди Черновецького. 

“Єдність” стала прихистком навіть для династій політиків. Олександр Бродський, який за даними ЗМІ володіє мережею МАФів у столиці та входить до команди екснардепа Віктора Пилипишина, привів до міськради свого брата – В’ячеслава Бродського. Олександр Бродський та Костянтин Яловий, за словами Омельченка, є кумами. 

2014 року Київрада запровадила сенсорну кнопку, яка унеможливлює кнопкодавство. Відтоді було зафіксовано лише один випадок неперсонального голосування сторонньою особою карткою депутата Київради. Свого помічника В’ячеслава Боядіна до сесійної зали провів депутат із фракції “Єдність” Костянтин Яловий. 

На місцевих виборах 2010 року “Єдність” здобула 206 мандатів у 10 регіонах України.

Омельченко був обраний народним депутатом за списком блоку “Наша Україна – Народна самооборона”, очолюваного Віктором Ющенком. У Верховній Раді був головою Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. 

У 2007 році повторно очолив партію “Єдність”. 

На виборах міського голови Києва 2006 року Омельченко поступився Леоніду Черновецькому, набравши менш ніж 21%. Розрив становив понад 10%.

На президентських виборах перед Помаранчевою революцією 2004 року мер Києва не підтримав жодного з кандидатів і балотувався сам. Попри його висунення, частина партійців заявила підтримку Віктору Ющенку. Львівський осередок партії “Єдність” звернувся до свого партійного лідера Ющенка з проханням домовитися про спільні дії на тих президентських виборах. Проте Омельченко стояв на своєму. У результаті його підтримали 0,48% виборців.

За мерства Омельченка в Києві процвітало незаконне будівництво. Попри це у 2002 році він вдруге переобрався міським головою з результатом 83% голосів виборців. 

2001 року у Верховній Раді 3-го скликання (1998-2002) було утворено групу “Єдність”, до якої увійшов 21 народний обранець. Примітно те, що станом на 2020 рік від партії “Єдність” до парламенту не обрали жодного кандидата. Навіть її лідер Олександр Омельченко зміг стати нардепом тільки від “Нашої України – Народної самооборони”.

Наприкінці 2001 року партію очолив чинний на той час Київський міський голова Олександр Омельченко, який досі є її лідером. Омельченка громада двічі обирала мером столиці. Він є екснардепом, чинним депутатом Київської міської ради.

“Українську партію “Єдність” було засновано 1999 року, а офіційно зареєстровано – у лютому 2000-го. Першим її головою був Андрій Лопата. З’їзд ухвалив рішення про кандидування від політсили на президентських виборах 1999 року Євгена Марчука. Тоді Марчук посів лише 5-те місце з 13-ти, здобувши в першому турі 8,13% підтримки виборців.

Джерелом фінансування партії “Єдність” здебільшого були внески чинних депутатів Київради. Серед донорів-фізосіб є всі депутати Київради від “Єдності”, окрім Віталія Павлика, який очолює Київську міську організацію партії “Єдність”. 

На новоствореному сайті партії зазначено, що команда “Єдності” йде на вибори, щоб повернути в місто благополуччя та зробити його комфортним для життя киян. Це вкотре свідчить про те, що партія орієнтована лише на столицю.

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися