Добровільно-примусово: "нарфронтівці" третину зарплати віддали партії

Фото: Добровільно-примусово: "нарфронтівці" третину зарплати віддали партії

40 парламентарів з "Народного фронту" від листопада до кінця грудня минулого року переказали на рахунок партії 1,67 млн грн. Аж мільйон виділив народний депутат Андрій Іванчук, а лідер політсили поділився сотнею тисяч гривень. Решта нардепів-"нарфронтівців" разово віддали партії третину зарплати – так вирішили на засіданні фракції. Майже 700 тисяч із перерахованих ними коштів уже витратили наприкінці року на рекламу. Звіт партії проаналізував Рух ЧЕСНО.

2014 року "Народний фронт" отримав найвищий відсоток голосів виборців у загальнодержавному окрузі та здобув найбільше державне фінансування. Цих коштів донедавна практично завжди вистачало партії і на рекламу, і на офіси, і на утримання 633 співробітників, з яких 600 працюють у регіонах.

У IV кварталі 2018 року фізичні особи переказали на рахунок "Народного фронту" 1 675 460 грн. Внески круглими сумами здійснювали в період від 12 листопада до 27 грудня.

Найбільше – мільйон гривень – перерахував нардеп Андрій Іванчук. Другим за розміром внесків став лідер партії Арсеній Яценюк. Він пожертвував політпроекту 100 тисяч гривень. Решта партійців переказували від 50 тисяч і менше.

З-поміж 53 внескодавців тільки 13, включно з Яценюком, не є чинними народними депутатами.

Нардеп Леонід Ємець, який переказав 10 тисяч, розповідає, що ідею про такі грошові внески депутати схвалили на засіданні фракції.

"Враховуючи, що нас вісімдесят з чимось народних депутатів, а рішення фракції було після обговорення, що всі мають... Член фракції, який отримує непогану зарплату – там 30 тисяч гривень, може дозволити собі перерахувати раз за каденцію. Ідея була – третину", – коментує Ємець.

Востаннє так згуртовано партійці вносили гроші 2016 року. Тоді нардепи з "Народного фронту" були причетні до переказів партії загалом 1,2 млн грн.

З коштів, що надійшли на партійний рахунок від прибічників "Нарфронту" впродовж останніх місяців 2018 року, встигли витратити трохи більш ніж мільйон. Із цієї суми 696,5 тисяч спрямували на рекламу.

Житомир, листопад 2018 року. Фото: Світлана Пантюхіна

Фото: Ігор Фещенко

Фото: Ігор Фещенко

395,4 тис. грн витратили на зовнішню рекламу, 294,6 тис. грн – на друк агітації в ТОВ "Український центр реклами та поліграфії". А ще 6,5 тис. грн сплатили за опублікування матеріалів в інтернет-виданні "Житомир.інфо".

Зовнішню рекламу за 285,6 тис. грн розміщувала ФОП Наталія Головко, а Одеське ЗАТ "Діагональ" – за 109,8 тис. грн.

"Оскільки є інформаційні кампанії проти "Народного фронту", вони були настільки потужними, що за цими атаками люди майже не знають, що робив "Народний фронт", які реформи проводив і що робив Арсеній Яценюк на посаді керівника уряду. Тим більше, з огляду на президентську кампанію, є бажаючі, які привласнюють багато досягнень", – коментує нардеп Олександр Сочка, який теж перерахував партії 10 тис. грн.

Цікаво, що протягом попередніх кварталів прихильники та нардепи з "Народного фронту" практично не фінансували партію. Рух ЧЕСНО виявив, що політсила приховано витратила на джинсу в ЗМІ понад мільйон гривень.

Раніше Громадський рух ЧЕСНО аналізував, як "Народний фронт", отримуючи найбільшу суму коштів державного фінансування, згідно з результатами соцопитувань, має низькі рейтинги.

Порівняно з "Народним фронтом", ВО "Батьківщина" має щедріших донорів, які торік переказали йому близько 155 млн грн.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" в рамках проекту "Моніторинг та верифікація витрат партій на політичну рекламу на телебаченні"


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]