Заступники голови КМДА Віталія Кличка Дмитро Давтян та Петро Пантелеєв назвали Руху ЧЕСНО свої дедлайни виконання певних робіт у місті.
Серед обіцянок, які чиновники дали восени, були впровадження електронного квитка, демонтаж Шулявського моста, початок будівництва лінії метро на Виноградар, придбання снігоплавильної машини та інші. Проте мало що з обіцяного заступникам мера вдалося втілити в життя. Поміж причин недотримання дедлайнів вони називають переважно незалежні від них зовнішні чинники.
Зокрема, Дмитро Давтян, який опікується сферою транспорту в Києві, провалив усі свої дедлайни. У листопаді 2018 року він обіцяв відкрити цех зі складання трамваїв "Pesa". Але цього досі не сталося. Заступник Кличка пояснює, що в затримці винен президент "Pesa":
Цех "Pesa" був повністю готовий до запуску в зазначений нами термін, однак ми кілька разів переносили його відкриття через те, що президент "Pesa" не мав можливості приїхати до України. Наразі дата й час цього візиту все ще не відомі, але, сподіваюся, це відбудеться найближчим часом. З його візитом також пов’язуємо підписання наступного тендера на постачання трамваїв".
Очікуваний киянами демонтаж та ремонт Шулявського моста, який мав розпочатися ще в грудні 2018 року, так і не розпочався. Причину Давтян вбачає в затримці фінансування:
Плануємо розпочати демонтаж моста найближчим часом, без необхідного металопрокату не було сенсу це починати. Була затримка державного фінансування митного експерименту. На жаль, вона була дуже суттєвою, тож ми знайшли інше джерело фінансування, і підрядник замовив необхідні металоконструкції".
Фото: Новоє врємя
Для контролю та обліку пасажирів пільгових категорій Давтян обіцяв запровадити електронний квиток у міському транспорті до кінця 2018 року. Однак його вдалося запустити лише в тестовому режимі на комунальному транспорті:
Він успішно працює на міському комунальному транспорті. Ми перевозимо звичайних пасажирів та пільгові категорії. За добу зараз ним користуються в середньому 130 тисяч пасажирів, а починали ми з 4 тисяч щодоби. Його запуск відбудеться впродовж місяця-двох. До цього часу збираємо та систематизуємо відгуки про експлуатацію, ураховуємо зауваження".
У своєму інтерв’ю Давтян запевняв журналістів Руху ЧЕСНО, що 2019-й буде роком будівництва метрополітену, а першою стане лінія на Виноградар. За словами чиновника, роботи можуть розпочатися вже в березні:
Що стосується метро на Виноградар, то зараз ми на завершальній стадії підготовки необхідної супровідної документації. Уже в березні будемо готові розпочати будівництво".
Також 2019 рік, за його словами, мав стати роком початку ремонту двох мостів через Дніпро. Чиновник каже, що один з них уже ремонтують, а другий обстежують:
Ремонт автопроїздів моста Метро (Русанівська протока) почали минулого року, він триває. На мосту Патона зараз здійснюємо обстеження, наступним етапом буде підготовка проекту, а ремонт, маємо надію, розпочнеться 2020 року. Мости – справді проблемне для нас питання".
Зауважимо, що під час години запитань до Кличка на останній сесії Київради, Давтян помітно хвилювався.
Він дуже нервував, склянка за склянкою пив воду. Ймовірно, очікував гострих питань щодо транспорту та інфраструктури від депутатів. Слова Давтяну так і не дали, Кличко "відстрілювався" сам", – розповідає журналіст Руху ЧЕСНО Сергій Огородник, який під час засідання перебував у сесійній залі.
До іншого заступника Кличка – Пантелеєва – були запитання, але він на сесійне засідання не прийшов. На той час він перебував у відрядженні", – додає Огородник.
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який відповідає за сферу ЖКГ, міський благоустрій та екологію, виконав дві з трьох своїх обіцянок.
У листопаді 2018 року, як і обіцяв чиновник в інтерв’ю Руху ЧЕСНО, було запущено очисний фільтр на Дарницькій ТЕЦ.
Перший новий електрофільтр на Дарницькій ТЕЦ запустили в листопаді минулого року, як і обіцяли. Таким чином у межах інвестиційної програми ТОВ "Єврореконструкція", яка є власником Дарницької ТЕЦ, розпочато впровадження комплексної реконструкції газоочисного обладнання ТЕЦ", – розповідає Пантелеєв.
2019 року мав запрацювати перший фільтр на заводі "Енергія", але цього досі не сталося. За словами Пантелеєва, про конкретні терміни ремонту та заміни фільтрів зарано вести мову:
Сміттєспалювальний завод "Енергія" лише влітку минулого року повернувся в управління міста. Наразі ми працюємо над формуванням інвестиційної програми, що передбачатиме реконструкцію обладнання, зокрема й ремонт котлів та заміну фільтрів, які очищають димові гази від пилу. Плануємо це зробити поточного року, однак про якісь конкретні терміни говорити зарано, багато факторів впливають на це завдання".
Згідно з обіцянками Пантелеєва, у лютому 2019-го місто мало придбати снігоплавильну машину. Її таки купили й навіть зробили тестове випробування.
У Києві вже провели тестовий запуск першої в Україні мобільної снігоплавильної установки. Дві канадські машини TRECAN 60-PD придбано в грудні 2018 року комунальною корпорацією "Київавтодор". Снігоплавильна машина плавить до 60 тонн снігу за годину. Її робота особливо важлива в період інтенсивних снігопадів", – розповідає Пантелеєв.
Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО проаналізував, як депутати Київради працювали 2018 року та які гарячі точки виникли в місті через незадовільну роботу місцевої влади. Також оприлюднено аналіз декларацій депутатів Київської міської ради.
Найближчим часом Рух ЧЕСНО опублікує статтю про те, хто з депутатів Київради має намір стати нардепом.
Поділитись