Партія “Соціальна справедливість” братиме участь у парламентських виборах. Про це заявила її лідерка й водночас депутатка Київради від “Єдності” Алла Шлапак у сюжеті на телеканалі “ЗІК”, який має ознаки джинси.
Наміри партії щодо участі у виборах до Верховної Ради восени 2019 року не є новиною. Такі заяви лунали від Алли Шлапак ще в жовтні 2018-го під час її візиту до Черкас.
Нагодою для чергової згадки про партію в контексті майбутніх виборів став партійний маніфест.
Я здійснила всеукраїнський тур восени 2018 року, обговоривши з людьми основні програмні засади. Сьогодні я вже в руках тримаю маніфест… Складається з основних наших ідеологічних засад. Це таких, як євроінтеграція, боротьба з корупцією, соціальна політика, економічна реформа, податкова реформа…" – розповідає Шлапак у сюжеті “ЗІКу”.
У коментарі Громадському руху ЧЕСНО Шлапак підтверджує свій намір балотуватися, але не уточнює, як саме – у списку чи в мажоритарному окрузі:
Балотуватися планую. Не знаю, яким чином, тому що може змінитися система виборів у зв’язку з новим Президентом. Може бути що завгодно, тому зараз спрогнозувати це просто неможливо… Але це точно не буде самовисування... Або бюджетний комітет або комітет з питань охорони здоров’я… У мене є законопроекти прийняті, тому що я громадським лобіюванням займалася всі ці роки”.
На її думку, мажоритарка – найкорупційніша схема.
Реформа виборчої системи обов’язково потрібна. Я думаю, що самовисування як явище має бути ліквідоване в Україні. Мажоритарка – це найкорупційніша схема, яка ставить хрест на якісних змінах в Україні. Я за відкриті списки, партійну належність, за розвиток партійної системи, політичних партій”, – каже депутатка Громадському руху ЧЕСНО.
Зауважимо, що 2014 року Шлапак уже намагалася потрапити до ВРУ від 221-го мажоритарного округу. Тоді ЗМІ повідомляли про роздавання нею продуктових наборів.
У січні партійці з активу Гайсинського осередку партії “Соціальна справедливість” пропіарилися на подарунках дітям.
Нагадаємо, що партію “Соціальна справедливість” зареєстровано навесні 2009 року.
Її очільниця Алла Шлапак двічі обиралася до Київради від “Блоку Леоніда Черновецького”, один раз як самовисуванка, а на виборах 2015 року – від партії "Єдність". 2015-го вона потрапила до списку кандидатів на відкликання з Київради через те, що пропускала засідання комісії з питань охорони здоров’я. Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" дозволяє виборцям відкликати депутатів, які несумлінно відвідують засідання сесій або комісій.
Авторка: Ірина Лариш, аналітикиця для ЧЕСНО
Поділитись