Убивство Гандзюк: чи справді “батьківщинівці” готові звільнити голову Херсонської облради?

Фото: Убивство Гандзюк: чи справді “батьківщинівці” готові звільнити голову Херсонської облради?

Фракція "Батьківщина" в Херсонській обласній раді ще не ухвалила рішення про звільнення з посади голови облради – "батьківщинівця" Владислава Мангера. Про це в коментарі Громадському руху ЧЕСНО сказав очільник фракції Василь Борисов.

Мангера, як і чиновників Херсонської ОДА, активісти підозрюють у замовленні нападу на загиблу активістку Катерину Гандзюк.

На мітингу під офісом ВО "Батьківщина" в Києві заступник голови партії Іван Крулько повідомив, що Владислава Мангера виключено з партії. Юлія Тимошенко до людей не вийшла.

Натомість голова фракції “Батьківщина” в облраді зазначає, що фракція ще не ухвалила рішення й не отримувала з Києва жодних офіційних повідомлень щодо Мангера.

Его не исключили из партии… Иван (Крулько – прим. ред.) сделал заяву, что на период слідчих дій він тимчасово припиняє членство в "Батьківщині"... Я не видел комментарий Крулько, и у меня нет каких-то официальных сообщений из Киева по поводу принятых решений по Мангеру... Мы будем этот вопрос обсуждать на заседании фракции, которое будет накануне сессии, о чем потом на сессии будет уже известно", – каже Борисов.

На запитання журналіста Руху ЧЕСНО, як ставиться очільник фракції до того, що "батьківщинівця" називають одним із замовників убивства Катерини Гандзюк, він посилається на правоохоронців.

У вас есть данные о том, что он является заказчиком?.. Я не хотел бы… пусть это будет уделом правоохранительных органов и тымчасовой слидчой комиссии. А не эмоционально принимаем решение в канун выборов, возможно, для того, чтобы использовать этот момент по дискредитации кандидатов, руководителей и так далее", – відповідає Борисов.

Зауважимо, що голову обласної ради обирають депутати з-поміж себе таємним голосуванням. Із 64 депутатів облради “Батьківщина” має 9 мандатів, “Блок Петра Порошенка” – 18. А отже, представники інших партій, присутніх в облраді, а саме “Опоблоку”, “Нашого краю”, “Радикальної партії Олега Ляшка”, “УКРОПу” та “Самопомочі”, могли б ініціювати питання зміни голови облради. Їхніх голосів цілком вистачило б для нового кадрового призначення.

Також під час пікетування Адміністрації Президента 4 лютого активісти вимагали в Петра Порошенка змінити голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. Призначення голів ОДА належить до повноважень Президента України.

Організатори акції просять громадян повідомляти, у яких містах передвиборчих турів Порошенка та Тимошенко заплановано зустрічі з виборцями. Вони обіцяють приїжджати на ці зустрічі разом з плакатами: “Хто замовив Катю Гандзюк?”

Нагадаємо, що пікетувальники вимагали у ВО “Батьківщина” виключити з партії Владислава Мангера, а також ініціювати його звільнення з посади голови Херсонської облради. Раніше Мангер запевняв у ЗМІ, що готовий залишити свою посаду, якщо, згідно із законом, це питання ініціюють депутати, які обрали його головою ради.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]