На земельній комісії депутати Київради ухвалили не продовжувати договір оренди забудовнику, який з 2004-го року орендує земельну ділянку в 1 га, незаконно виведену з території парку “Юність” Святошинського району міста Києва.
Рішення було прийняте одноголосно.
13 листопада цього року спливає термін оренди цієї земельної ділянки й забудовник намагається його продовжити.
За повідомленнями ЗМІ, орендує ділянку в парку з 2004-го року ТОВ “Кімет Плюс”. Юридичною адресою цієї компанії значиться занедбаний кінотеатр “Кристал”, розташований на околиці парку. Нібито саме під його реставрацію забудовнику й потрібна була земля в тому ж парку.
За словами депутата Прохора Антоненка (“Свобода”) забудовники обіцяли відремонтувати кінотеатр “Кристал”, який є їхньою власністю, перед виборами але станом на зараз він є притулком для безхатченків
Антоненко зауважив, що департамент земельних ресурсів Київської міськради підготував для земельної комісії висновок, згідно з яким нібито нема підстав для того, щоб не продовджувати договір забудовнику.
Зараз є два проекти рішення, які я подавав. Перший - це про відмову в поновленні договору оренди, сьогодні на комісії його розглядали повторно через правовий висновок, який був поданий на земельну комісію як зауваження. Департамент земельних ресурсів пропустив місячний строк і не надіслав повідомлення про поновлення чи відмову договору оренди, як він мав це зробити згідно 33 статті “Про оренду землі”. Тим самим фактично департамент земельних ресурсів підіграє забудовнику, надаючи можливість подавати потім до суду, - розповідає Антоненко.
Цей проект рішення має тепер бути винесений на наступну сесію, яка відбудеться 15 листопада. Якщо він буде підтриманий депутатами, то буде відмова в подальшій оренді цієї ділянки. Другий проект рішення - про приєднання цієї земельної ділянки до парку, був проголосований на минулому засіданні земельної комісії й має ще пройти екологічну комісію, яка відбудеться 31 жовтня, - додає депутат.
За словами Антоненка, гектар парку незаконно був переданий в оренду забудовнику за часів головування Олександра Омельченка. Проте, згідно Генплану, який з того часу не змінювався, ця територія є парком.
Земельна комісія розпочалася із затримкою у 1,5 години. Був відсутній кворум. В результаті на комісію прийшли усього 14 депутатів з 24 членів комісії.
Мешканці Святошинського району, які прийшли на захист парку, тримали плакати з вимогою захистити зелену зону біля їхніх будинків.
Вони розповіли, що в дитинстві самі висаджували там дерева і що не дадуть забудовнику його знищити й забудувати.
Місцеві мешканці налаштовані рішуче, оскільки вже ламали будівельний паркан, влаштовували страйки та подавали петицію про збереження парку “Юність”, яка набрала необхідну кількість голосів.
Ця оборудка була ще при Омельченку, коли мало відомій фірмі продали за три копійки старий закинутий кінотеатр плюс ще один гектар парку. Зараз там хочуть поставити 3 висотки по 25 поверхів. Відповідно, якщо з’являться ці висотки, на цьому місці від парку не залишиться нічого, тому що це ще 700 автомобілів, стільки ж людей. Мої вікна виходять в парк, сусідки моєї вікна виходять в парк. Перед нами по-ідеї будуть висотки. Це просто жах. Це порушує будь-які норми містобудування, - розповідає Ігор Сілик, мешканець сусіднього з парком будинку.
За словами активіста цей проект лобіює депутат Київради від БПП Володимир Левін.
Сам депутат звинувачення на свою адресу відкидає* й стверджує, що також за те, щоб у парку не було забудови але він проти того, щоб у ТОВ “Кімет Плюс” забирали приватизоване ними майно:
Вы не посмотрели решение, которое было подано мной, потому что оно прошло бюджетную комиссию, оно прошло и отрегулировано вместе с земельной комиссией для того чтобы сегодня фактически застройщик не смог строить в парке “Юность”. Первое. Второе - “Свобода” неправильно выписала решение, потому что согласно решению, которое написала “Свобода” , они забывают выделить ту часть, которая равна там 60 плюс квадратным метрам, которые являются собственностью “Кимет Плюса”. Мое решение говорит о том, что нужно забрать гектар земли, но мы не можем забирать у них собственность, которая на них зарегестрирована.
З 2011 року цей парк - це пам’ятка садово-паркового мистецтва. У нас є висновок Ботанічого саду 2016 року які зауважили, що цей парк має наукове значення навіть для них, тому що в нас є рідкісні породи дерев і вони в дуже гарному стані. Їхній висновок такий, що це був і є парк і його треба повернути в межі парку, - зауважує киянка Алла Бердичевська.
Нагадаємо, кияни вимагають створити Екопарк на Осокорках і протистоять забудові. На сесії Київради, яка відбулася 9 жовтня, питання про створення Екопарку зняли з порядку денного через дію ухвали Господарського суду. Вона нібито забороняє міськраді розпоряджатися земельною ділянкою, що перебуває в комунальній власності.
*Рух ЧЕСНО додав коментар депутата Володимира Левіна після публікації, коли депутат звернувся до Руху
Поділитись