#ЧЕСНОdigest: нардепи-прогульники вересня

Фото: #ЧЕСНОdigest: нардепи-прогульники вересня

У вересні 2018 року Верховна Рада працювала у сесійному залі 8 днів, провела 12 засідань, на яких відбулося 255 голосувань.

Згідно з інформацією з офіційного сайту Верховної Ради, 11 депутатів жодного разу не проголосували, із них усі за даними письмової реєстрації із невідомих причин. 6 із цих депутатів перебувають під слідством, втекли з країни або написали заяву про складання повноважень.

Повний список нардепів, які були відсутніми під час усіх голосувань, виглядає таким чином:

  1. Бакулін Євген Миколайович, ( “Опозиційний блок”), затримання та арешт якого 15 березня дозволила Верховна Рада. За словами Генерального прокурора, депутат давно не відвідував Україну.

  2. Жеваго Костянтин Валентинович, (“Позафракційні”) – один із десяти найбагатших людей України, власник групи компаній Ferrexpo, що за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 1,8% голосувань.

  3. Журжій Андрій Валерійович, (“Самопоміч”), який написав у липні 2018 року заяву про те, що складає повноваження. У Верховну Раду 5 вересня надійшов проект постанови про дострокове припинення повноважень.  

  4. Клюєв Сергій Петрович, (“Позафракційні”),  якого Інтерпол оголошував у міжнародний розшук.

  5. Константіновський Вячеслав Леонідович, (“Позафракційні”), який у липні 2017 написав заяву про складання депутатського мандату. У листопаді 2017 Верховна Рада не змогла назбирати достатньої кількості голосів за задоволення цієї заяви.

  6. Мураєв Євгеній Володимирович, (“Позафракційні”), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,5% голосувань і був зайнятий переважно просуванням партійного проекту “За життя”.У вересні 2018 року він оголосив, що залишає партію.

  7. Онищенко Олександр Романович, (“Позафракційні”),  нардеп-утікач, який переховується в Лондоні від кримінального переслідування щодо розкрадання майна “Укргазвидобування”

  8. Підлісецький Лев Теофілович, (“Самопоміч”)

  9. Савченко Надія Вікторівна, “Позафракційні”), арешт якої за підозрою Генпрокуратури дозволила Верховна Рада і яка перебуває в слідчому ізоляторі.

  10. Шухевич Юрій-Богдан Романович, ( “Радикальна партія Ляшка”)

  11. Ярош Дмитро Анатолійович, (“Позафракційні”), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,1% голосувань.

У соцмережах нардеп Шухевич повідомляв, що він перебував в лікарні у вересні. Цю інформацію ЧЕСНО підтвердив і помічник нардепа Юрій Дідовець. Утім, дані письмової реєстрації не показують зареєстрований лікарняний. Зауважимо, що Жеваго мав письмову реєстрацію 6 вересня на вечірньому засіданні, але так і не голосував.

Нардеп Підлісецький після публікації дайджесту повідомив, що він з літа на офіційному лікарняному.

 

На жаль, я з червня ціле літо і, думаю, до листопада на лікарняному. Перебув тяжку операцію, лікарняне офіційно оформлене", - написав нардеп.

 

Дев’ятеро цих нардепів - Євген Бакулін, Костянтин Жеваго, Сергій Клюєв, Вячеслав Константіновський, Євгеній Мураєв, Олександр Онищенко, Лев Підлісецький, Надія Савченко, Дмитро Ярош - були відсутні також у липні 2018 року.

Народні депутати не завжди беруть участь у голосуванні попри присутність: у вересні присутність склала 82,7%, а голосування - 52,2%.

Понад 50% голосувань пропустили - 202 нардепи

Понад 90% голосувань пропустили - 40 нардепів

У найбільшій кількості голосувань не брали участь народні обранці від фракції “Воля народу” (81%), у найменшій - депутати від “Народного фронту” (68%)

Найбільшу кількість голосувань вересня не відвідали народні обранці з фракції “Батьківщина” (45%) і позафракційні нардепи (32,8%).

Нардепи, обрані за партійними списками, частіше беруть участь у голосуваннях, ніж депутати-мажоритарники: різниця в їхній активності становить майже 11 відсоткових пунктів.

Зауважимо, що навіть стовідсоткового прогульника відкликати неможливо. Єдине, чим можна покарати “недоторканних”, — позбавити частини зарплатні. За дорученням спікера з вересня 2016 року прогульників також час від часу публікують у газеті “Голос України”.

Нагадаємо, 8 нардепів пропустили всі голосування липня.

Раніше ЧЕСНО назвав найбільших прогульників 2017 року.

Громадський рух ЧЕСНО ініціював кампанію зі щомісячного оприлюднення списку нардепів-прогульників. Мета кампанії — привернути увагу до однієї з найбільших проблем роботи Верховної Ради — низької відвідуваності засідань народними депутатами та їх неучасті в голосуванні.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]