4 раунд битви за Поштову: косметичними правками прикрили перемогу екс-завгоспа Януковича

Фото: 4 раунд битви за Поштову: косметичними правками прикрили перемогу екс-завгоспа Януковича

21 червня люди проривалися на сесію Київради. Вхід до сесійної зали охороняли правоохоронці. Депутати Київради наголосили, що правоохоронців рада своїм рішенням не просила перешкоджати киянам отримувати доступ на сесію, яка, за законом, є публічною.

Попри протести, депутати Київради проголосували за проект, який не зупиняє побудову ТРЦ. Рішення підтримали “Самопоміч”, “Єдність” та БПП. “Батьківщина” та “Свобода” голосували проти.

Ті, кого навіть не пустили за турнікет у приміщення Київради, спілкувалися з мером просто біля ліфту. Кличко пообіцяв, що це питання поставить першим. Наголосив на тому, що всі голови фракцій погодили, що на Поштовій буде музей. На питання щодо ТРЦ Кличко не відповів.

До Київради прийшли кияни на захист Поштової площі і проти ТРЦ.

Також присутні мешканці Святошина, які виступають проти висотної забудови на Львівській-Живописній, про що напередодні писала “Громада Київщини”.

Вони прорвалися в кулуари.

Перед сесією Громадський рух ЧЕСНО разом з журналісткою “Громадського радіо” Наталією Соколенко та представниками фракції “Свобода” провели брифінг.

 

Ми нагадуємо депутатам Київради, що ми нічого не забуваємо. Ось ті, хто свого часу здав голосуванням Гостинний двір, який через суд вдалося повернути громаді. Ганьба їм,” - наголошує Наталія Соколенко.

 

Натисніть для збільшення

Координаторка Громадського руху ЧЕСНО Віта Думанська наголосила, що голосування за Поштову буде маркерним для виборців-киян:

 

Нас дивує, що попередній проект розглядали так довго, блокували першим читанням, розглядали в другому і тут за день до сесії з’являється інший проект, який не встигли вивчити належним чином навіть депутати. Більше того, як виявилося, депутати навіть не бачили і не вивчали інвестиційного договору. Музей на Поштовій має бути. Це унікальна знахідка не лише для киян, не лише для українців. Це важлива знахідка, якою не може похвалитися кожна європейська столиця”.

 

Кияни, яких не пропускали до сесійної зали силовики, співали гімн.

Засідання розпочалося із запізненням майже на годину. Депутат- “свободівець” Прохор Антоненко попросив дати в сесійній залі слово координаторці руху ЧЕСНО Віті Думанській.

Депутати пропозицію підтримали одноголосно.

 

Під час свого виступу Думанська запросила всіх відвідати місце розкопок, на якому за день до сесії побували журналісти і команда ЧЕСНО. А також нагадала, що Поштова в 1068 році могла стати місцем першої революції киян, першого Майдану, коли кияни після віче прогнали Ізяслава Ярославовича і поставили в себе князем Всеслава Брячиславовича.

 

Я не хочу проводити паралелі, але результати голосування будуть відкомуніковані виборцям в тому числі й газетами”, - резюмує Думанська.

 

Екс-мер Києва Олександр Омельченко, який зараз очолює фракцію “Єдність” в Київраді, зауважує:

 

Увесь удар покладено на дві комісії. А де ж виконавчий орган контролюючий? Віталій Володимирович, я з великою повагою ставлюся до вашої нелегкої посади. Таке рішення має бути контрольоване Вашими замами згідно з розподілом обов’язків. Там є і фінансові питання, там є питання комунальногом майна,” - наголошує Олександр Омельченко.

 

Слово взяв і голова фракції “Батьківщини” Володимир Бондаренко:

 

Той, хто читав перший проект - він може бути взятий за основу. Але ми не можемо залишити інвестора таким чином без рішення про його подальшу діяльність і бездіяльність. У мене є пропозиція трошки радикальна. Зняти з розгляду проект рішення - потім глянути в першому і остаточному читанні. Сьогодні наша фракція не буде голосувати за цей проект”.

 

Секретар Київради Володимир Прокопів запропонував проект рішення прийняти за основу. За - 68 голосів.

Меліхова внесла пропозицію припинити інвестиційний договір із забудовником ТРЦ і внести це 6 пунктом до проекту рішення. За правку, яка передбачала розірвання договору, проголосувало 54 депутати. Не вистачило 6 голосів.

Віталій Кличко наголосив, що розірвання договору коштувало б місту дуже дорого. Це при тому, що інвестиційний договір депутати і кияни не вивчали.

Київрада зрештою прийняла рішення, яке запропонували БПП “Солідарність” і “Самопоміч”. Проект, який мав консолідувати зал, не підтримали “Свобода” та “Батьківщина”.

За голосували “Самопоміч”, БПП та “Єдність”. Рішення набрало 68 голосів. Депутати “Самопомочі” зізналися, що вони не знайомилися з інвестиційним договором, що дало б можливість напрацювати підстави для його розірвання.

Одразу ж після голосування прес-секретар столичного осередку  “Самопомочі” Володимир Анфімов на своїй сторінці в Facebook зазначив, що голова фракції Сергій Гусовський зареєструє проект рішення, в якому йтиметься про ініціювання процедури припинення інвестдоговору.

 

Це робиться для того, щоб зберегти обличчя. От і все. За цей проект, який внесуть після вже прийнятого рішення, - не буде голосів. Доказом цьому є те, що сьогодні в проект рішення Меліхова вносила правки про розірвання договору в односторонньому порядку, але за цю правку в численних редакціях все одно забракло голосів. Тому, обіцяючи проект про розірвання договору “Самопоміч” просто намагається врятувути свою репутацію. У коридорі під час виступу Гусовському вигукували “Зрадник і ганьба!”, - говорить учасник Громадського руху ЧЕСНО Сергій Огородник.

 

Журналістка Громадського Наталія Соколенко так каже про прийняте рішення:

 

Сьогодні ухвалили депутати чергове епохальне ганебне рішення. Нам залишився ТРЦ замість музею на Поштовій, де знайшли вулиці часів Київської Руси. Це сталося, бо зло не покарано. Депутати Київради, які голосували за передачу землі Гостиного двору, досі залишаються депутатами Київради, Верховної Ради та членами Уряду”.

 

Суд скасував рішення про передачу землі Гостинного. А скільки за це боролися? Можна подумати, що в країні нема війни й інших важливих справ. Ми маємо тепер докладати стільки зусиль, щоб зробити музей, де є стародавня вулиця. Треба закидати важливі справи, щоб боротися за елементарні речі. У Римі не можуть провести гілку метро, бо там знаходять археологічні знахідки. Там закон діє. Якщо є щось цінне нічого не будується. Там при владі культурні люди. Культура і історія - на першому місці в римі, але… не для Києва”, - наголошує Соколенко, яка у своєму блозі на “Українській правді” запропонувала заборонити меру Києва вхід у музеї світу.

 

Після голосування координаторка Громадського руху ЧЕСНО Думанська зауважує:

 

Як на мене, в залі симулювали діалог та внесення правок. Найважливіші правки провалили - як наприклад скасування договору із забудовником. Оскільки проект прийнятий, а там чітко прописані строки на виконання завдань, - громадськість буде моніторити, що саме зроблено, чи вчасно це зроблено і хто несе відповідальність. Зробимо все можливе, щоб громада таки побачила, на яких умовах забудовнику віддали Поштову. Тобто будемо вимагати оприлюднення договору. Договір не можна засекретити, можна засекретити лише інформацію. Готові йти в суд, щоб показати людям договір. Уже подали запит до Київради”.

 

Нагадаємо, за кілька днів до сесії “Самопоміч” змінила своє рішення. Фракція відмовилася від проекту, який сама ж запропонувала і погодилася підтримати проект, запропонований Кличком, який для громади і експертного середовища оприлюднили менш, ніж за 2 доби до голосування.

Нагадаємо, напередодні голосування низка депутатів отримали доручення своїх виборців-киян не голосувати за проект, який не передбачає розірвання договору з забудовником.  Такі доручення отримали голова фракції “Самопоміч” Сергій Гусовський, голова фракції БПП Андрій Странніков, депутат БПП Вадим Сторожук, депутат БПП і голова Подільської РДА Валентин Мондриївський, депутатка БПП Лариса Дегтярьова. ЧЕСНО повідомить кожному підписанту доручень про те, як їх виконали депутати.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]